שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

נשירת שיער


oren20

מנהל אתר
נשירת שיער

 
 

ב"ה

נשירת שיער הקדמה

נשירת שיער היא תופעה נפוצה מאוד בקרב בני אדם וגם אצל חיות. ישנם סוגים רבים וסיבות רבות לתופעת נשירת שיער. נתחיל בביאור קצר: מה ההבדל בין נשירת שיער לבין התקרחות? המאמר הבא יעסוק בהתקרחות אנדרוגנית.

מה ההבדל בין נשירת שיער לבין התקרחות?

נשירת שיער מתארת מצב בו נושר שיער כמובן. נשירת שיער טבעית היא כבערך 100 שעערות ליום, מצב זה תקין כאשר גם במקום ה 100 שערות שנושרו, צומחות באותו יום גם עוד 100 שערות חדשות במקומם. ישנו גם תהליך התקרחות, בו שיערות חדשות לא צומחות, בלי קשר לנשירת שיער או לא. יכול להיות אדם מתקרח גם כאשר יש אצלו נשירת שיער של 50 שיערות ליום.

התקרחות אנדרוגנית

התקרחות אנדרוגנית היא מצב בו זקיקי השיער נפגעים כתוצאה מאירוע שמתרחש בעקבות פגיעה של הורמון מין גברי בשם דיהידרו טסטוסטרון או בקיצור DHT. ההורמון DHT הוא תוצר לוואי של הורמון גברי בשם טסטוסטרון, ההורמון קיים גם אצל נשים בכמויות נמוכות יותר. בדרך כלל גברים מתקרחים - סוג ההתקרחות שלהם הוא התקרחות אנדרוגנית.

איך נשירת שיער או התקרחות מהסוג האנדרוגני נראת?

בדרך כלל מפרצים כלומר קרחות בצידי הראש ושיער דליל בקודקוד הראש

יש משהו לעשות בנידון?

כמובן. יש היום תרופות חומריות כגון פרופסיה , מינוקסידיל המאפשרים להלחם בתופעה. פרופסיה היא מדכאת את רמות ההורמון DHT בגוף ובכך מונעת פגיעה שלו בזקיקי השיער. בשלב מסויים בחיים רמות ה DHT עולות ולכן ישנה נשירת שיער או התקרחות מוגברת, פרופסיה מנמיכה את רמות ה DHT ובכך בדרך כלל עוצרת נשירת שיער או התקרחות ואפילו מצמיחה שיער מחדש במידה וזקיקי השיער עדיין קיימים (למרות שלא מצמיחים שיער שנראה בהסתכלות רגילה). פרופסיה הם טבליות בליעה לגברים.

מינוקסידיל היא תרופה שמעודדת צמיחת שיער , תרופה למריחה, גם לגברים וגם לנשים, לנשים בריכוז 2% ולגברים בריכוז 5%, מינוקסידיל לא מתערבת בהורמונים והיא תרופה למריחה על האיזוריים הבעייתים.

 

מידע נוסף? בקרו באתר: נשירת שיער


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה