שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

סובלים מכתף קפואה? כל השיטות לטיפול בכאב


אלטרנטיבה

מרפאת אלטרנטיבה - פתרונות בריאות משולבים

 
 

 

כתף קפואה מתארת מצב בו מפרק הכתף חולה ורגיש, המתבטא בירידה בטווח התנועה בכתף, נוקשות בתנועה וכאב. תופעת הכתף הקפואה שכיחה יותר אצל נשים, חולי סכרת ואצל אנשים בגילאי 40-65. בשלב הראשון, הכאבים מופיעים בעת תנועות בעלות טווח רחב כמו סירוק שיער או הכנסת ארנק לכיס אחורי. בשלבים מתקדמים יותר, הכאב נהיה קבוע וחמור יותר ולא מופיע רק בעת תנועה של הכתף.

שלושת שלבים של כתף קפואה

ברוב הפעמים, ניתן לחלק את תופעת הכתף הקפואה לשלושה שלבים:

1. שלב הקפיאה - השלב, שעלול להמשך עד כחמישה חודשים, כולל כאבים בכתף המופיעים באופן ספונטני, ללא קשר לפציעה או טראומה. הכאב מופיע באזור הכתף והזרוע ועלול להגיע עד למרפק ולאמה.

2. שלב הקיפאון - בשלב זה, הנמשך בין כמה חודשים לשנה, הכאבים בדרך כלל פחותים בהשוואה לשלב הקודם, והמאפיין הבולט ביותר הוא המגבלה בתנועת הכתף. המגבלה משפיעה על התפקוד היומיומי וחלה על תנועות לכל הכיוונים.

3. שלב ההמסה - במהלך שלב זה, הנמשל בין 5-26 חודשים, חל שיפור הדרגתי בתנועה עד להעלמות הכאב. במקרים מסוימים ההחלמה לא תהיה מלאה ותשאר מגבלה חלקית בתנועה.


הגורמים לכתף קפואה

כתף קפואה נוצרת כתוצאה של פגיעה באספקת דם מקומית הגורמת לבעיות במערכת העצבים וברקמות בכתף. הסיבות לכך יכולות להיות רבות: מחלות בלוטת התריס, סוכרת, עודף שומן בדם או טראומה כגון שבר בכתף או קרע ברצועת הכתף. אם זאת, במקרים רבים הסיבה להופעת כתף קפואה איננה ידועה ותלויה בגורמים שונים הקשורים למערכת החיסון ולשינויים הורמונאליים.


שיטות הטיפול בכתף קפואה
קיימות מספר שיטות לטיפול בבעיה של כתף קפואה על מנת להקל על הכאבים בכתף ולהחזיר לכתף את טווח התנועה המקסימלי, המשתנות בהתאם לחומרת הבעיה ומצב המטופל:

- טיפול תרופתי: כולל תרופות להקלה על כאבים ותרופות נוגדות דלקת.

- הזרקת סטרואידים: על פי מחקרים, הזרקת סטרואידים יעילה רק בשלבים ראשוניים של הבעיה.

- פיזיותרפיה: טיפולים פיזיותרפים באופן קבוע ושילוב של תרגילים לאימון עצמי בבית יכולים להקל על הכאב ולשפר את טווח התנועה של הכתף.

- טיפול בגלי הלם: גלי הלם מעודדים זרימת דם מקומית לרקמות החולות ומסייעים להם להתאושש. כמו כן, גלי הלם מקלים באופן משמעותי על הכאב תוך זמן קצר ומספר מועט של טיפולים.

- שחרור עטיפת המפרק: שחרור המפרק נעשה בהרדמה כללית בחדר ניתוח במטרה לשחרר את הנוקשות סביב מפרק הכתף. הטיפול מוצע בשלבים מתקדמים של הבעיה, כאשר תנועת המפרק מוגבלת ביותר.


מצב של כתף קפואה עלול להשפיע רבות על אורח החיים של הסובל ממנו ולגרום לכאבים ואי נוחות. קיימות כיום שיטות רבות לטפל בכתף קפואה, להקל על הכאבים ולהחזיר לכתף טווח תנועה מלא. התייעצות עם רופא ובדיקות מקיפות יסייעו לכם לדעת מה הטיפול הנכון עבורכם ולחזור לשגרת חייכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה