שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

סוכרת הריון


cruuz
 
 

 

סכרת הריון הינה תופעה נפוצה בקרב כ-5 אחוז מכלל הנשים ההרות.

את הסכרת ההריונית ניתן לאבחן בין השבוע ה-24 להריון לבין השבוע ה-28 בבדיקת דם של העמסת סוכר. בבדיקה זו ניתנת לאישה כמות של 50 ג'ר סוכר מומס ולאחר כשעה נלקחת ממנה דגימת דם שבה בודקים מה רמת הסוכר בדם.

סכרת זו הינה מצב של חוסר איזון של הסוכר בדם דבר היכול לפגוע בעובר. לכן חשוב מאוד לאבחן את הסכרת בזמן, לטפל בה ולהערך לקראת הלידה.

סכרת ההריון כשמה כן היא מתקיימת במהלך ההריון בלבד. בתום ההריון נעלמת הסכרת.

הסיכונים הנובעים מסכרת הריון הם: ריבוי מי שפיר, יתר לחץ דם, דלקות בדרכי השתן, משקל העובר המגיע ל-4 קילו ולפעמים יותר מה שמקשה מאוד על תהליך הלידה, פעמים נתקלים במצב שהעובר נתקע בתעלת הלידה ויש צורך בהתערבות חיצונית על מנת לחלצו לאויר העולם. במצבים מסויימים יש צורך בניתוח קיסרי על מנת לא לפגוע בעובר. במצבים חמורים מתגלים פעמים מומים אצל הולד.

אצל אישה הסובלת מסכרת הריון מוגדר ההריון כהריון בסיכון גבוה ועליה להיות במעקב לאורך ההריון כולו. במהלך ההריון מומלץ מאוד לשמור על דיאטה. במידה והסכרת הינה קשה יותר, מטופלת האישה גם באינסולין.

כמו האם, גם העובר חייב להיות במעקב משקל, מעקב של כמות מי השפיר העוטף אותו וכל זאת כדי להיות מוכנים לקראת הלידה ולמנוע סיבוכים הן אצל האם והן אצל הילוד.

לאחר הלידה חשוב מאוד להיות במעקב אחר רמת הסוכר אצל הילוד!

המלצות לטיפול:

אכילה מועטה של פחמימות וסוכרים, אכילה מוגברת של ירקות,  אכילה של מוצרים המכילים סיבים תזונתיים, פעילות גופנית כגון הליכה או שחיה.

מאמר זה נכתב על ידי מומחים בתחום הסוכרת וכל המידע הנמצא במאמר זה נכתב מתוך עיון באינטרנט ובספרי רפואה שונים, ראוי לציין לשבח את אתר סוכרת הריון שממנו נלקח מידע רב למען כתיבת כתבה זו תודה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה