שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2536
מאמרים: 7568
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

סיפאפ - מכשיר למניעת דום נשימה בשינה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

מכשיר סיפאפ משמש כבר שנים רבות כפתרון המקובל והיעיל ביותר למניעת דום נשימה חסימתי בשינה. מכשיר סיפאפ בנוי ממדחס אשר מזרים אוויר מן החדר בלחץ חיובי אל תוך דרכי הנשימה של החולה דרך מסיכה, ובכך שומר על נתיבי הנשימה פתוחים במהלך השינה ומונע מקרים של דום נשימה. בכך מצליח מכשיר הסיפאפ לשמש כפתרון הטוב ביותר לבעיה, ומשפר בצורה משמעותית את איכות חייהם של הסובלים מתסמונת דום הנשימה בשינה.

 

מהו דום נשימה בשינה?

 

תסמונת דום נשימה חסימתי בשינה (OSA - Obstructive Sleep Apnea) היא תסמונת המאופיינת בצניחות חוזרות ונשנות של דרכי האוויר (בסיס הלשון והחך הרך) במהלך השינה, אשר גורמות להפסקת השינה ומלוות בדרך כלל בנחירות. הפסקות השינה גורמות לירידה ברמת החמצן בדם, ומובילות ליקיצות מרובות במהלך הלילה לצורך חידוש הנשימה.

חולים הסובלים מתסמונת זו סובלים מעייפות במהלך היום וקושי בריכוז, ועל כן חשופים יותר לתאונות עבודה או תאונות דרכים. בנוסף, דום הנשימה מגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

דום נשימה חסימתי בשינה הוא אחד מגורמי התחלואה המרכזיים בעולם כיום. תסמונת זו פוגעת בעיקר באוכלוסייה בוגרת, ונפוצה יותר בקרב גברים; נתונים אחרונים מצביעים על כך שבין 4% ל- 10% מאוכלוסיית הגברים סובלת מתסמונת זו, לעומת 2% עד 5% מאוכלוסיית הנשים.

 

הטיפול: שינוי בהרגלים ומכשיר סיפאפ

 

גורמי הסיכון לתסמונת כוללים בין השאר השמנה, שימוש באלכוהול ועישון וכן גנטיקה. שינוי הרגלי תזונה, גמילה מעישון ושילוב פעילות גופנית עשויים לסייע בחלק מהמקרים הקלים יותר. לרוב נדרשת תמיכה באמצעות מכשיר סיפאפ במהלך השינה. מכשיר סיפאפ או CPAP - Continuous Positive Airway Pressure, הוא מכשיר חשמלי אשר מסוגל לדחוס את האוויר מחלל החדר ולהזרים אותו בלחץ חיובי אל דרכי הנשימה של החולה באמצעות מסיכה המולבשת על הפנים. בכך מונע מכשיר הסיפאפ את התמט בדרכי האוויר.

בזכות השימוש במכשיר סיפאפ רמת החמצן בדם עולה, אין הפסקות נשימה, והחולה זוכה בשינה עמוקה ורציפה במהלך הלילה. בשל כך מכשיר סיפאפ נחשב כיום למכשיר היעיל ביותר לטיפול בתסמונת דום נשימה חסימתי בשינה, והוכח כמשפר באופן משמעותי את איכות חייהם של הסובלים ממנה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה