שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

סיפור האבנים בכיס המרה שלי


אדם

אדם,

פעילות גופנית, תזונה נכונה, חיים טובים

 
 

 

שלום לכולם,

שמי אדם ואני עובד כאיש מכירות בחברת הייטק באיזור המרכז. אני בן 59, גרוש ואב לארבע בנות. החלטתי לשתף אתכם בסיפור האבנים בכיס המרה שלי, כדי לאפשר לאנשים שסובלים מהתופעה, ולא יודעים כיצד להתמודד איתה, להבין שהשד לא נורא כל כך. אני יודע שכל טיפול רפואי מלווה בחששות מרובים, וגם לי היו כאלו, אולם בסופו של דבר אני באמת מאמין שעדיף לטפל מאשר לסבול, ואף להסתכן בסיבוכים.

ובכן, הסיפור מתחיל כבר לפני יותר מעשר שנים, אני מאמין שכל מי שסובל מאבנים בכיס המרה זוכר את הפעם הראשונה שהוא הרגיש את אותו כאב מציק בין הבטן לחזה, ולא הבין בדיוק מה זה.

בכל מקרה, לפני עשר שנים, הייתי אדם פחות "טכנולוגי" ממה שאני היום, ולאחר שהרגשתי את הכאב המוזר הזה בפעם הראשונה, אחרי ארוחה גדולה של יום הולדת לאחת מבנותיי, לא רצתי את האינטרנט לבדוק במה מדובר אלא פשוט התעלמתי.

כמה שבועות אחר כך שוב הרגשתי כאב בבטן העליונה, קרוב לחזה. היות שהייתי במקרה עם אחותי שהיא אחות במחלקה כירורגית באחד מבתי החולים הגדולים במרכז, סיפרתי לה מה אני מרגיש, והיא אמרה לי שהיא חושבת שאני סובל מאבנים בכיס המרה.

באותו שלב, לא ממש ידעתי מה המשמעות של אבנים בכיס המרה. הכרתי אבנים בכליה, אבל אבנים בכיס המרה, לא ממש הכרתי. ניגשתי אל רופא, שערך לי מספר בדיקות וגם הוא פסק בסופו של דבר שלדעתו מדובר באבנים בכיס המרה, ושלח אותי לבדיקות נוספות. לאחר שהדבר הוכח באופן סופי המליץ לי הרופא על ניתוח לכריתת כיס המרה. היות שחשתי שהכאב נסבל החלטתי שלא לעבור את הניתוח המפחיד, היות שידעתי שההחלמה ממנו קשה, ואני שאני אדם ספורטיבי, לא רציתי לא לעשות ספורט כמה חודשים. בכל מקרה, אותם כאבים חזרו עוד פעמים רבות, ובכל פעם התעלמתי מהם, ניסיתי להקטין את הארוחות, ניסיתי גם לאכול יותר מזון שמכיל סיבים תזונתיים, אולם זה לא מאוד עזר.

לפני כשנה, לאחר התקף יחסית חזק, החלטתי שזהו. אחותי בדיוק סיפרה לי מעט זמן לפני כן, שכעת רוב האנשים עוברים ניתוח כיס מרה בשיטה לפרוסקופית, שבה החתכים מאוד קטנים, הכאבים כמעט שאינם קיימים, וההחלמה מהירה מאוד.

החלטתי ללכת על זה. מצאתי כירורג מומחה בתחום זה של ניתוח לפרוסקופי לאבני מרה, וקבעתי את הניתוח לתקופה שהיא פחות לחוצה בעבודה. הניתוח נקבע לבית החולים אסותא. אני לא ממש רוצה לפרט על מהלך הניתוח עצמו, משום שיש מספיק אתרי אינטרנט שמפרטים את זה, אבל אני כן רוצה לספר שהגעתי לביה"ח אסותא בבוקר יום שלישי, האחיות היו מאוד נחמדות אלי ולבתי הגדולה שליוותה אותי לניתוח, וכשיצאתי מחדר הניתוח, והתעוררתי מההרדמה, הכאבים שהגשתי היו מאוד נסבלים.

האישפוז כולו היה בערך 24 שעות, ושוחררתי הביתה – הולך. ביום רביעי כבר יכולתי להסתובב בבית, וביום ראשון כבר חזרתי לעבודה. לא יכולתי עדיין לחזור לשגרת האימונים הספורטיביים שלי, אבל גם זה הגיע מהר מאוד – תוך כשבועיים. מאז אני לא סובל יותר מכאבים שנובעים מאותן אבנים בכיס המרה, והחיים שלי די השתנו. אז מצד אחד אני יכול לומר שאני שמח שלא ביצעתי את הניתוח לפני עשר שנים, כאשר השיטה הלפרוסקופית הייתה חדשה יחסית בארץ, אבל אני מאוד שמח שביצעתי את הניתוח כעת. היום, שנה אחרי, אני בקושי זוכר את הניתוח שעברתי, והצלקות שנותרו לי מהניתוח קטנטנות, ובקושי נראות – אחת באיזור הטבור, ושלוש נוספות בבטן – באורך של כסנטימטר אחד.

אני מקווה שהצלחתי להרגיע חלק מכם שצריכים לעבור ניתוח כיס מרה, ומקווה מאוד שגם אתם תפרסמו את סיפורכם, ואנשים אחרים ידעו טוב יותר מה עומד לעבור עליהם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה