שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

עיגולים שחורים תחת העיניים


Sarit Gil
 
 

עיגולים שחורים תחת העיניים הינם תופעה אסתטית הגורמת למראה כללי עייף ומדוכדך והיא מטרידה נשים וגברים רבים מכל שכבות האוכלוסיה.

מדוע זה קורה? העור מתחת לעיניים דק יחסית לשאר עור הפנים ואינו עשיר בבלוטות שומן . על כן, ככל שאנו מתבגרים, העור הופך דק יותר ויותר וכלי הדם מתחת לעיניים נראים מבעדו וכך בעצם נוצר גוון שחור תחת העיניים.

בנוסף, יתכנו סיבות נוספות אשר גורמות לתופעת העיגולים השחורים או מחריפות אותה, באם היא כבר קיימת:

גנטיקה– כמו תכונות אחרות, יתכן שמדובר בתופעה תורשתית (המאפיינת בעיקר בעלי עור כהה) הקשורה לפיגמנטציית יתר באיזור העפעף התחתון.

אלרגיות ודלקות-  כשיש גירוי או דלקת , שפשוף האזורגורם להגברת הפיגמנט ולפיכךלהחמרת הכהות תחת העיניים. בנוסף, התהליך האלרגי גורם להצטברות של נוזל המכיל מרכיבים של מערכת החיסון ולהרחבת הורידים באזור, מה שמוסיף לנפיחות ולכהות העור באזור.

למרות שמדובר בתופעה נפוצה ומטרידה, קשה להיפטר ממנה לחלוטין אבל בעזרת כמה טיפים אפשר בהחלט להפחית אותה. קבלו כמה עצות:

1. הקפדה על שינה מספקת – אחת הסיבות השכיחות לתופעת העיגולים השחורים היא מחסור בשעות שינה איכותיות. הקפדה על שינה מספקת ואיכותית תפחית את התופעה ואת עוצמתה.

2. תזונה נכונה –  מחקרים מראים כי מחסור בויטמינים מקבוצות A,C,Eו– K  ובמינרלים גורם להחרפת תופעת העיגולים השחורים כמו גם מיעוט בנוזלים, אשר מייבש אף יותר את העור הדק והעדין מתחת לעיניים.  הקפדה על תזונה בריאה ועל שתיה מספקת יכולים לסייע במניעתה.

3. הימנעות מחשיפה לשמש - חשיפה של העור העדין שמתחת לעיניים לקרינת השמש מאיצה את ייצור המלנין ומבליטה את הגוון הכהה אף יותר.

4. לא לשפשף – שפשוף או גירוד באיזור העיניים יוצר גירוי אשר מבליט את הנימים אף יותר ומכהה את האזור.

5. לטשטש – הפיתרון הקוסמטי לבעית העיגולים השחורים הוא הסוואתם באמצעות איפור או ליתר דיוק : באמצעות קונסילר. לגוון עור כהה, יש להשתמש בקונסילר הדומה לגוון העור. לעור בהיר, מומלץ להעדיף קונסילר בגוון בהיר בטון אחד מגוון העור.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה