שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

על הפער שבין המצוי לרצוי


תמר וייל
 
 

המצוי תמיד לא רצוי:

אנשים שאנו פוגשות מספרים לנו על הכאבים שלהם, כי בתחום העיסוק שלנו אנחנו עוזרות להם להתגבר על הכאבים ולהמשיך עם החיים הלאה, בלעדיהם.

כשאני שומעת איזה כאב הם חווים אני שומעת את המצוקה יותר מכל דבר אחר. המצוקה שלהם מדברת על התחושה האיומה של בגידת הגוף והנפש. איך יכול להיות, שכל כך הרבה זמן אני עושה, או לא עושה, כל מה שאני רוצה ובדיוק כשהצורך הוא כל כך גדול להגשים משימה – אני לא יכול מרוב הכאבים, המעצורים והחסימות שאני חווה.

 

המועקה והמצוקה הזו הם פער אדיר בין מה שמצוי בנו ולבין מה שאנחנו רוצים שיהיה, גם אם אנחנו לא חשים את המילים המדייקות הללו.

החוויה של כאב פיזי המתפשטת בגוף היא חוויה לא נעימה, בלשון המעטה. היא מפרה את השגרה, האיזון, החשיבה ומשפיעה עלינו גם ברמה הרגשית והנפשית.

עד שהכאב לא צועק לשמים אנחנו מתעלמים ממנו ועובר זמן רב בו הגוף והנפש נמצאים במאבק הישרדותי. מחד - אנחנו רוצים שהשגרה תימשך ושהגוף והנפש ימשיכו להתנהל כפי שהיינו מורגלים ומאידך גיסא – אנחנו מבינים, ברובד העמוק יותר, שמשהו צריך להשתנות!

הרצוי תמיד מעבר לאופק

אנחנו זוכרים איך היינו במיטבנו על סמך ההצלחות והחוויות החיוביות שלנו ולכן אנחנו רוצים לחזור אל האופן, המקום והאירועים שבהם הגשמנו את עצמנו.

הגשמה עצמית מלאה היא השאיפה שלנו, והיא הרצוי עבורנו בכל שלב בחיים שלנו. להיות בשיאנו, לממש את כל היכולות שלנו, לזהור בייחוד שבנו, להיות במיטבנו.

ואז... מה?

אנחנו מתוסכלים! -  למה? - כי אנחנו מגלים את הפער בין העכשווי לבין השאיפה שלנו ואז התסכול הזה עשוי להוות חסימה מפני כל התפתחות פיזית ונפשית, או שהוא עשוי להוות פריצת דרך להתפתחות ושינוי.

כשהחסימה בולמת אותנו אנחנו ממשיכים להתייסר ונשארים באזור הנוחות (נכות), הגבולות  והמגבלות שאנו מציבים לעצמנו, מפני שתחום הנוחות המוכר מככב בעצמה אצל רובנו.

אנחנו נקדש את תחום הנוחות בהמון סיבות ותירוצים מפני שהדרך אל היעד הרצוי היא ארוכה, מפחידה, מפותלת וכואבת.

תסכול יכול להוביל אותנו לתובנה במה, איפה, וגם איך אנחנו תקועים, שכן מהמקום הנמוך ביותר אליו הגענו בסולם, הדרך היחידה  משם היא רק בטיפוס למעלה. במקרים אלו, כל קושי ומשבר הם גם הזדמנות לצמיחה וזה תלוי בנו, האם אנחנו בוחרים להסתכל על החצי המלא או הריק של הכוס.

עד שיום אחד.....

כשאנחנו לא מקשיבים לנפש, הגוף מעביר לנו מסר חד משמעי באמצעות כאב, אלרגיה, מחלות וכדו', אם לא נחולל שינוי -  הגוף יקרוס!

רובנו נראים שונים, מורכבים מאיכויות גופניות ונפשיות שונות, אלא שבבסיס שלנו, במהות הקיומית שלנו כולנו שווים. אחד הדברים שבהם אנחנו מאד דומים הוא בעובדה שהגוף והנפש שלנו לא מסוגלים לסבול פערים גדולים. אנחנו שואפים לאיזון, והאיזון הזה עשוי להיווצר באמצעות ההבנה והיכולות שלנו להגשים את הפוטנציאל שבנו.

הגוף שלנו נועד לתנועה מימי קדמת דנא. כל המבנה שלו בנוי כך שנוכל להתנועע ולזוז ממקום למקום, ולכן, ככל שהתנועתיות הגופנית תהיה טובה יותר – הפער בין המצוי לרצוי יהיה קטן יותר והתסכול הנפשי יהיה נמוך יותר. כשאנחנו נמצאים במקום, שבו הגוף והנפש שלנו "מקבלים" מה שדרוש להם והם מרוצים גם אנחנו מרוצים. יש לנו את החופש להמשיך ולפעול כאוות נפשנו.

כלי מעולה לסייע לעצמנו

לתנועה בשיטת פלדנקרייז בחיפה יש את הכלים להשיב לנו את היכולת התנועתית שבנו, להחזיר לגוף את האיזון הדרוש לו ואז לסייע לו גם להתגבר על הכאבים שלו.

בעזרת הכלים האלו, ובכדי להקטין את הפער בין הרצוי למצוי אנחנו מתנועעים באופן שאינו מעייף ויחד עם זה מפעיל את כל מערכות התנועה הגופניות, משרה רגיעה גופנית ונפשית ויחד עם זה מלמד אותנו שימוש הולם בתנועה הפיזית, מביא אותנו להזדקפות פיזית טובה בעמידה, אותה חשים בשכיבה או בישיבה על הרצפה, מלמד אותנו להתנועע בצורה יעילה וחסכונית וכך אנחנו לא ממש חשים בשינוי המתחולל כל הזמן.

אימון בשילוב NLP עוזר לאדם לצאת מהמקום שבו הוא תקוע והכאב שנלווה אליו, באמצעות תובנות שהוא מקבל מהעולם הפנימי שלו, הבאות לידי ביטוי באופן מיידי, בשיפור ההתנהלות היומיומית שלו.

בעבודה עם התת מודע אנחנו מקטינים את הפער בין המצוי לרצוי  ע"י הצפת תכנים שהאדם לא מודע להם בד"כ מעברו ומחוויות שנחוו בתקופת הילדות, וזה מה שמאפשר לו לעשות את  השינוי בין המציאות הלא רצויה, בה הוא נמצא, לבין המציאות אליה הוא שואף ולקבע אותו.

עיקר העיקרים של העיסוק שלנו הוא להקטין  באופן תמידי את הפער שישנו בין המצוי לרצוי, ולקרב אותנו יותר מתמיד אל הרצוי, להשאיר אותנו זמן ממושך בתחום הרצוי כך שיש בנו את הנוכחות למצות את כל הפוטנציאל הגלום בכל אחד מאיתנו.

אם  שילוב העבודה בין גוף לנפש בפרק זמן קצר, ביעילות ובאופן שיתקבע בגוף ובנפש לאורך זמן, מעניין אותך, אנחנו כאן לעזור לך לעבור את היום עם נפש וגוף מאוזנים ובריאים. ממליצות לך בחום על המפגשים החווייתיים, והמרתקים של שיטת פלדנקרייז בחיפה בשילוב אימון,NLP  ודמיון מודרך בחיפה.

הכותבות:

תמר וייל, שמחה להציע לך חווית תנועה מתגמלת במפגשי שיטת פלדנקרייז בחיפה , בעלת השפעה ארוכת טווח על תנועת הגוף שלך המשתפרת ביעילות חסרת מאמץ. סטודיו זמן תנועה, מוריה 72, חיפה.

טליה המאירי ישי, מנחה בכירה של NLP ודמיון מודרך, מאמנת אישית, המתמחה בלקויות למידה והפרעות קשב וריכוז.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה