שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

פתיחת עסק מזון - הפרוצדורה מול משרד הבריאות


אקרמן מטבח
 
 

מסתבר, שלמרות המון ניסיון בעולם העסקים, עסקי מזון הצליחו להפתיעה גם אותי. להקים עסק בתחום המזון בישראל זו חוויה מלאה בירוקרטיה ושלבים ארוכים שזה פשוט לא ייאמן, עוד מעט תבינו.

 

אז ככה, בשלב הראשון זה נכון אנחנו פשוט הולכים למס הכנסה פותחים תיק עוסק מורשה, ומיד כמובן למע''מ. זה עניין של מקסימום יומיים עבודה אם הסתבכתם (אמור לקחת כמה שעות בסך הכל ולא יותר מזה).

בשלב השני יתחיל הבעיות, המסמכים, הביקורות והתהליך מול משרד הבריאות, פה נגלה כי פתיחת עסק מזון אינה פשוטה כפי שחשבנו.

הבירוקרטיה מול משרד הבריאות

מסתבר, שעל מנת להיות עוסק שיכול לייצר ולמכור מזון (עם דגש קריטי על ייצורו) יש צורך בבירוקרטיה ארוכה ולא פשוטה מול משרד הבריאות, שבמהלכה יבואו לביקורת בכמה שלבים וזה בהחלט יהיה לא פשוט וייקח קצת זמן.

לדוגמא, בואו נניח כי אתם אנשים פרטיים שרוצים לבנות לעצמכם מסעדה קטנה או אולם אירועים (נ.ב - ידעתם שלכמחצית מאולמות האירועים וגני האירועים אין רישיון עסק בכלל ? הייתם מאמינים ? תבדקו טוב טוב לפני שאתם סוגרים אירוע).

ונחזור לעניין, הקמת מסעדה לצורך העניין, אז אתם עוסקים קטנים, מצאתם מקום נחמד במרכז העיר בשמוצא חן בעינכם, אתם רוצים טיפה לשפץ אותו לעשות שינוי קטן שהמטבח יהיה יותר קטן לצורך העניין, וחיפוי על איזורי הישיבה וזה הכל.

בשלב הראשון, פניתם ופתחתם תיק עוסק מורשה.

בשלב השני אתם צריכים לקבל היתר בניה, לעבוד מול אדריכל ועריית ירושלים בנושא ולראות שמאשרים לכם הכל.

בשלב השלישי, אנחנו צריכים לעבור שלבי בירוקרטיה קשים במיוחד מול משרד הבריאות שבהם יש צורך במסמכים רבים המתנה ארוכה של חודשים וכמובן איך לא גם ביקורות של נציג מטעמם !

אז מה עושים ?

יש לנו 2 אופציות עיקריות, האחת היא להיתמודד עם התהליך העצמינו תוך שנגלה מחדש כל פעם את השלב הבא. האופציה השניה היא פניה לחברה שעושה לנו את הכל ומלווה אותנו בכל התהליך, ושכמובן תבקש את שכרה על זה. והכל, הכל זה בירוקרטיה כנראה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה