שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

ציוד רפואי


אליחי רובין

:)

 
 


ישנה חשיבות רבה אשר לא ניתן להקל בה ראש לטיפול ואחזקה של ציוד רפואי מתקדם ותקין במוסדות הרפואיים השונים, בין אם מדובר בבתי חולים, קופות חולים, מרפאות וכדומה. אחזקה נכונה של ציוד רפואי חשובה כל כך מכיוון שכאשר נעשה שימוש אשר לא טופל כראוי, אנו לוקחים סיכון, ועלולים לגרום יותר לנזק מאשר לתועלת לאדם בו אנו אמורים לטפל.

טעויות אלה של שימוש לא נכון או אחזקה לקויה של ציוד רפואי עלולה אף במקרים מסוימים לעלות לנו בחיי אדם. זו הסיבה המרכזית המסבירה מדוע ישנה חשיבות מכרעת לדאוג כי כל אדם האחראי על רכישת ציוד רפואי במוסדות השונים, יקיים סדיקות מקיפות של כל ציוד רפואי חדש הנכנס למקום, וכן של ציוד רפואי אשר כבר קיים ופעיל.

ציוד רפואי מאפשר לצוותים הרפואיים לספק לנו טיפול ראוי, מהיר ואיכותי, וכולנו נהנים מהעלייה המשמעותית בתוחלת החיים במתקבלת בעקבות ההסתייעות של הצוותים הרפואיים בציוד הרפואי הקיים.


סוגי ציוד רפואי

קיימים סוגים רבים ומגוונים של ציוד רפואי, ומדובר בתחום רחב. לדוגמה, ישנו ציוד רפואי המיועד בעיקר לסיוע לנכים ולבעלי מוגבלויות, והוא כולל כסאות גלגלים, כסאות אמבטיה ושירותים, מנופי הרמה וכדומה.

כמו כן, קיים ציוד רפואי אשר משמש את הצוות הרפואי במקום, כמו מיני מכשירים רפואיים, עגלות החייאה, עגלות טיפולים ועוד. ידנו ציוד רפואי המתאים במיוחד לטיפולים פיזיותרפיים ועוד סוגים רבים ומגוונים. לכן כאשר בוחרים לבצע הזמנת ציוד רפואי ממקום מסוים, חשוב לוודא כי החברה המשווקת את הציוד הינה חברה מורשה לשיווק של ציוד רפואי מסוג זה, וכי היא מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לכך. כמו כן, מומלץ לוודא כי חברת ציוד רפואי זו אכן משווקת מוצרים המספקים מענה הולם לצרכי המטופלים.


מהו מיחדוש ציוד רפואי?

מיחדוש הוא תהליך המאפשר לבצע שימוש חוזר בציוד אשר נעשה בו שימוש כבר בעבר. ציוד רפואי יוצר פסולת רבה בארץ ובעולם, ולכן במקומות מסוימים בחרו לסייע להגיע לסביבה יותר ירוקה, ולכן מקיימים של מיחדוש של ציוד רפואי, כמו בארצות הברית.

כדוגמה למיחדוש של ציוד רפואי בארצות הברית, ניתן לראות כי במספריים כירורגיים, תחבושות אלסטיות וכדומה עושים שימוש חוזר, כמובן תחת שמירה קפדנית על כל הנהלים הנדרשים בכדי לוודא כי השימוש החוזר לא יבוא על חשבונות ובריאותו של המטופל. מיחדוש ציוד רפואי הוביל לקראת כמויות פסולת רפואית קטנה יותר במקומות בהם הנחילו שיטה זו, ולכן צופים כי רעיון זה רק יתגבר עם הזמן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה