שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

ריח מהנעליים – העתיד כבר כאן לעזור לנו


אמנון
 
 

לרבים מן הישראלים ישנה בעיה של ריח ניחוח אשר בוקע מהנעליים שלהם. תופעה זו הינה נפוצה בהרבה בישראל מאשר בארצות שונות באירופה בשל האקלים החם והלח אשר שורר במדינתנו הקטנה. בעיה זו נגרמת כל ידי התרבות של חיידקים בנעל בשל הסביבה הנוחה הקיימת עבורם. כדי להבין את הפתרונות לבעיית ריח מהנעליים, נבין בתחילה איך היא נגרמת ומה העתיד, שהוא כבר כאן, מציע לנו כדי להתמודד עם הבעיה.

מאיפה הריחות בוקעים?

ריח מהנעליים הינו תוצר ישיר של הזעת יתר אשר בדרך כלל גם גורמת לריח רע מהרגליים. אז מה גורם לריחות הניחוח לבקוע מהרגליים שלנו? התשובה לכך היא די פשוטה. ברגליים שלנו ובידיים שלנו קיימת הצפיפות הגבוהה ביותר של בלוטות זיעה בחלק בגוף, ליתר דיוק כ-125 אלף בלוטות זיעה. כאשר אלו מוציאות זיעה בכמויות אשר לא מתאדות בקלות נוצרת בעיה. הרגל שלנו ופנים הנעל שלנו נהיות לחות ומהוות כר פורה להתרבות חיידקים. לחות, חום וסביבה מוגנת משמש, זהו מתכון מנצח.

איך ממגרים את התופעה

אז כמו שכבר ציינו, כדי למגר את התופעה יש להילחם בשתי חזיתות. הראשונה היא חזית כף הרגל. יש לשטוף את כף הרגל מספר פעמים ביום ולהשרות אותה באמבט מלח. אמבט המלח מיבש את העור ואת בלוטות הזיעה שבתוכו ומונע הזעה. לגבי חזית הנעל, יש להשמיד את החיידקים שבתוכה. יש לאוורר את הנעל בשמש ישירה, לאחר מכן להכניס לנעל סודה לשתייה ולהכניס לפריזר. לאחר מספר שעות יש להוציא את הנעל והיא תהיה בריח של נעל חדשה.

איך העתיד עוזר לנו?

 

כל העת מפותחות שיטות להילחם בשתי הבעיות, אחת היא הזעת יתר בכפות הרגליים והשנייה היא בהיווצרות חיידקים על הנעליים. בנוגע להזעת יתר ישנן שלל שיטות, החל מרפואה אלטרנטיבית, טיפולים קוסמטיים כגון לייזר או לחילופין טיפול תרופתי, יש להיוועץ עם רופא ולהחליט מהו הטיפול המתאים. בנוגע לנושא ריח מהנעליים ישנם תרסיסים, אבקות ומשחות אשר נועדו להילחם בבעיה וכמו כן רפידות מיוחדות אשר מונעות היווצרות חיידקים בנעל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה