שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

שאלות ותשובות על טיפול בדורבן כף הרגל


כתיבת מומח
 
 

סובל מדורבן כף הרגל ? הצרבות בקצה העקב לא מפסיקות לחמם את הרגל ולגרום לעיקצוצים הלא נוחים ? במאמר זה ננחה אותך מה עלייך לעשות על מנת להקל על התהליך באופן מיידי. ראשית כל, כדאי לדעת שדורבן כף הרגל נוצר עקב שימוש ממושך בכף הרגל, מאמץ גופני כללי ממושך, או עלייה פתאומית במשקל. התכונות הלו גורמות לעומס על כף הרגל, והעומס הוא שיוצר את הדורבן: העקב נמעך על הקרקע עקב משקל הגוף הכבד, וכתוצאה מכך הוא מתנפח. הדרך הטובה ביותר לטפל בזה היא באמצעות מדרסים ובשילוב עם פיזיותרפיה או זריקות לתוך המקום. חשוב לציין שסף הכאבים בכף הרגל במצב כזה כה גבוה שהזריקות לא רק שאינן כואבות, הן ידועות כמשחררות באופן מיידי מן הנטל הכבד. הממוצע הוא 3 זריקות למשך 3 שבועות: אחת בשבוע. במאמר זה נעסוק בכל ההיבטים של דורבן כף הרגל ודרכי הטיפול בו:

האם המדרסים מהווים טיפול בכף הרגל ?

המדרסים שומרים על כף הרגל ולכן תורמים לטיפול, אבל הם עצמם אינם מרפאים. הסיטואציה בה כמעט כל אדם חייב לאמץ היום את כף רגלו עלולה לפגום בהמשך הטיפול, ולהגדיל את סף הכאבים בכף הרגל. לכן המדרסים נועדו לשמור על כף הרגל השבירה והרגישה במקביל לעשיית טיפולי פיזיותרפיה או טיפולים באמצעות זריקות.

מה הוא טיפול פיזיותרפיה ?

טיפול לשחרור כף הרגל הפגועה ועיצובה מחדש. כתוצאה מכך, העקב מתחיל, בהדרגה, לשקוע ולחזור לצורתו המקורית, וגם לאבד מתופעות הלוואי כמו כאבים בכף הרגל.

האם גם בזריקה הטיפול הוא הדרגתי ?

כן, אבל הרבה יותר תלול. בשונה מהפיזיותרפיה שהיא טיפול של כמה חודשים, טיפול בזריקות אורך כמה שבועות בלבד, ובסופו הרגל חוזרת לעצמה, ללא תופעת דורבן כף הרגל.

האם ניתן למנוע תופעות כמו דורבן בכף הרגל ?

לא. זו תופעה שיכולה לקרות לכל אדם, ובשונה מתחום כמו השמנה, לא ניתן לעשות מהלכי מנע. פלטפוס, למשל, הוא תופעה הנדסית בה כף רגלו של אדם מסוים – שטוחה, וזה דורש התערבות מלאכותית. לעומת זאת, דורבן כף הרגל עלול להיווצר גם כן באופן טבעי, או כתוצאה ממאמץ רב בכף הרגל. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה