שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> בריאות כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
בריאות כללי
 

No-Shampoo


ינון מגיר

ינון מגיר כותב תוכן פרילנסר

 
 

No- Shampoo

 

הגדרה של No-Poo

No-Shampooאו בקיצור NO- POOהיא שיטה אלטרנטיבית לניקוי השיער במקום שימוש בשמפו מסחרי. בנוסף, שיטה זו הינה אידיאולוגיה חברתית שדוגלת בבריאות הגוף, השיער והסביבה.

שיטות No-Poo

יש מגוון רב של שיטות בNo-Poo-אולם העיקרון הבסיסי שמאחד את כולן הוא רכיב אלטרנטיבי לשמפו שמנקה את השיער באופן דומה או כמעט זהה. להלן מוצגות  מספר שיטות ידועות של No-Poo:

סודה לשתייה וחומץ תפוחים אורגני. הכנת השיטה הזו היא פשוטה למדיי,מערבבים בשני כלים נפרדים כוס מים עם כף סודה לשתייה וכוס מים עם כף חומץ תפוחים אורגני. מבחינת השימוש,לאחר שמרטיבים את השיער במקלחת שופכים את תמיסת הסודה לשתייה על הקרקפת ומעסים היטב, ולאחר מכן שוטפים עם מים. לאחר שהסודה נשטפה, שופכים את תמיסת החומץ לאורך כל השיער, נזהרים שלא לפגוע בעיניים ונותנים לתמיסה לשבת כמה רגעים ואז שוטפים היטב. (תמיסת החומץ משמשת כמרכך).

השיטה השנייה היא מים בלבד, אין הכנה בשיטה הזו מלבד מים חמים וקרים. מבחינת השימוש שוטפים היטב את הקרקפת במקלחת עם מים חמים ומעסים היטב את הקרקפת בתנועות סיבוביות במשך לפחות עשר דקות. לאחר מכן שוטפים עם מים קרים.

השיטה השלישית היא סבון אורגני רב שימושי ושטיפת חומץ אורגני, מבחינת הכנה נזדקק לבקבוק סבון נוזלי אורגני רב שימושי ומיכל נפרד עם תמיסת חומץ תפוחים אורגני לשתייה ומים (זהה לשיטת סודה לשתייה וחומץ תפוחים אורגני). מבחינת שימוש, לאחר שטיפת השיער במקלחת במים, לוקחים כמות זעירה מהסבון הנוזלי ואיתו מנקים את הקרקפת באופן דומה לשמפו. לאחר שטיפת הקצף עם מים קרים יש לשפוך את תמצית החומץ (כמו בסודה לשתייה החומץ משמש כמרכך).

השיטה הרביעית והאחרונה היא שטיפת מרכך, מבחינת הכנה כל מה שנזדקק לו הוא בקבוק מרכך שיער שאנחנו אוהבים בלבד. מבחינת השימוש, לאחר ששוטפים את השיער במקלחת היטב עם מים, מורחים על הקרקפת באופן יסודי כמות נדיבה של מרכך. מרטיבים מעט את השיער ומעסים היטב את השיער באופן דומה לשמפו. לאחר מכן יש לשטוף את השיער היטב במים.


יתרונות
 

שמפו הוא חלק כל כך טבעי בהיגיינה שלנו שקשה לנו לוותר עליו. בנוסף, קשה לנו לחשוב על אלטרנטיבות לנקות את השיער.למרות ששמפו מנקה מעולה את השיער, הוא עלול גם לפגום בבריאותו.

כשבוחרים באלטרנטיבה לשמפו, זוכים ביתרונות הבאים: קרקפת בריאה שמייצרת כמויות מאוזנות של שמן, יותר נפח לשיער, פחות צורך במוצרי טיפוח, פחות חשיפה לכימיקלים שעלולים ליצור גירוי בקרקפת, צריכה מופחתת של מוצרי פלסטיק ושיער חזק, גמיש ונוח יותר לעיצוב.

חסרונות

למרות שNo-Poo-היא אלטרנטיבה מעולה לשמפו, יש בה גם צדדים פחות נעימים. אחד מהחסרונות הבולטים ביותר בשיטה זו הוא תקופת ההתרגלות. תקופת ההתרגלות היא תקופה בה חל שינוי באופן בו מנקים את השיער. עקב השינוי, הקרקפת מאבדת איזון ומגיבה במספר תסמינים לא נעימים (שמן עודף, קשקשים, גירוד, נשירות, חשמל סטטי וקצוות מפוצלים).

התחושה הקשה ביותר בתקופה הזו, ובכלל כשעוברים לשיטה, היא התחושה שהשיער לא באמת נקי. תחושה זו קשה במיוחד מאחר ואנחנו חיים בחברה היגיינית, בה בריאותו הנפשית והפיזית של האדם נמדדת, בין היתר, בהרגלי ההיגיינה שלו. במילים פשוטות, אנחנו לא אוהבים להרגיש לא נקיים.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם התחושה הזו היא באימון קוגניטיבי והבנה שאומנם אנחנו לא עושים שימוש בשמפו, אולם זה לא אומר שאנחנו לא נקיים או פחות הגייניים מאדם שעושה שימוש בשמפו.

לסיכום, No-Pooהיא אידיאולוגיה חברתית לפיה ישנן אלטרנטיבות לניקיון השיער. הבסיס לשיטות אלו היא למצוא חומר חלופי לשמפו שאיתו אפשר לנקות את השיער. בנוסף לזאת, לאלטרנטיבות אלו ולשיטה עצמה ישנה יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון. בסופו של דבר, No-Pooהיא שיטה מיוחדת ומקורית שאיתה אנחנו יכולים ללמוד רבות על השיער שלנו.

...

 

אם אהבתם את המאמר ומעוניינים ללמוד עוד על השיער שלכם או בכללי לקרוא על שיער, אתם מוזמנים לבקר בבלוג שלי http://www.hair-topics.com

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה