שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

איך לרזות באמת? התשובה המפתיעה


ravivor
 
 

כמה פעמים ניסיתם להוריד במשקל ובסופו של דבר הכול חזר חזרה? כ-90% מהמרזים חוזרים למשקלם הקודם, ולפעמים אף למשקל גבוה יותר.

העולם המערבי משמין והולך. אוסטרליה וכוויית הוכתרו השנה כמדינות השמנות ביותר בעולם (ynet, 19.1.14), וקצב התחלואה כתוצאה מבעיות של משקל עודף רק מתגבר והולך. לפי דוח שפורסם באמצע השנה הנוכחית, יותר ממחצית האוכלוסייה המבוגרת במדינות המפותחות סובלת מעודף משקל, ו-18% סובלים מהשמנת יתר (doctors only, 29.5.14).

הבעיה בדרך כלל לא נפתרת גם כשמקפידים על פעילות גופנית בשילוב תזונה נכונה. ממצאים מהשנה האחרונה מעידים שפעילות ספורטיבית מורידה את הסיכוי להשמנת יתר ב- 0.11% בלבד (כלכליסט, 6.3.14). ובכל זאת עדיין יש מה לעשות נגד בעיית ההשמנה.

אלא שבשנים האחרונות נתגלתה מחדש תופעה שהייתה ידועה כבר אלפי שנים – השתלה של צואה מאדם רזה, מסייעת לאדם שמן לרזות ולהוריד במשקלו ביעילות. כמובן שאותו אדם שממנו נלקחה הדגימה צריך להיות בריא וללא מחלות, אחרת ההרזיה תצליח אבל המטופל ישלם ביוקר בצורת בעיות ומחלות אחרות.

ממצאים מחקריים לאורך כל המאה ה-20 וה-21 מעידים על יעילות הטיפול. למעשה, השתלות צואה יעילות לא רק לצורך הרזיה וירידה במשקל, אלא מטפלות בהצלחה גם בבעיות ובמחלות מעיים – קרוהן, קוליטיס ועוד. חיידקי המעיים מהאדם הבריא משתלטים על המעי, והופכים על פניהן סיטואציות בעייתיות רבות.

יש לציין שארגון ה-FDAבארצות הברית עדיין אינו מאשר את הטיפול לשימוש הציבור, ומשרד הבריאות הישראלי מאפשר לבצע השתלות צואה רק במקרי חירום. אולם זה לא מונע ממאות אלפי אמריקאים לבצע השתלות צואה באופן עצמאי לחלוטין במהלך השנים האחרונות, כדרך יעילה ביותר להרזיה ולטיפול במחלות מעיים קשות, המחייבות נטילת תרופות שלעתים עושות יותר נזק מאשר תועלת.

נכון להיום טיפולי ההשתלה מבוצעים באמצעות חוקן ביתי או קולונוסקופיה. בעתיד הנראה לעין ניתן יהיה ליטול כדורים שיעשו את אותה העבודה, במקום לסבול מגישות פולשניות העוברות בהכרח דרך המעי.

 

-------------------------

מכון לייף קלין מציע טיפולי ניקוי רעלים כהכנה לבדיקות קולונוסקופיה, לירידה במשקל ולטיפול במגוון בעיות מעיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה