שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

דיאטה בגיל ההתבגרות


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

גיל ההתבגרות הוא הגיל שבו נערים ונערות מתחילים להיות ערים להופעתם החיצונית ולפתח עניין בבני המין השני, ועשויים לגלות כי הסביבה אינה מקבלת אותם כפי שהם, בניגוד להורים והבית המגונן, ואף מסוגלים ללכת לאיבוד בין הלחץ החברתי והכתבת האפנה בקרבתם. אלו הן ודאי רק חלק מההשלכות החיצוניות החלות על צעירים, בדרך כלל בגילאים 12 עד 18, ולאחרונה אפילו קודם לכן, הגורמות לפיתוחן של הפרעות אכילה, דיאטות כאסח ובמקרים חמורים אפילו אנורקסיה ובולמיה.

דווקא בגיל העשרה, הגיל בו הגוף צומח ומתפתח וזקוק לשמירה על תזונה נכונה ובריאה, מפתחים בני הנוער, ברובן בנות צעירות, הפרעות אכילה כתוצאה מתדמית גוף שגויה.  בפורום של בנות הטיפש עשרה תוכלו למצוא אין ספור נערות אובדות עצות אשר כל מה שעומד מולן הוא הצורך להוריד במשקל, וכמה שיותר מהר.

חוסר המודעות לאותן השלכות מכריעות של הפרעות אכילה כמו אנורקסיה ובולמיה, לסממנים של המחלות, ולהתמודדות איתן, מביא לגידול המפחיד במספר החולות בגיל זה.

חלומן של צעירות להיות רזות כמו דוגמנית השער של עיתון "מעריב לנוער" או מגזין "פנאי פלוס", אל מול החשש שהחברה לא מקבלת אותן כפי שהן, מלאות או לא, הפך לאובססיה של ממש.

נערות בנות 12 מבקשות בפורומים השונים המלצות על כדורי דיאטה מהפכניים, שידכאו להן את התיאבון. מה שהאותן נערות לא מבינות הוא שיחד עם התיאבון, יתלוו גם כאבי ראש, אבדן הוסת החודשית, השיער ינשור, ובאופן כללי נשקפת סכנה לחייהן.

באחת מתכניות הטלוויזיה בערוץ המדע הוקרן סרט העוסק בילדות בנות 6 עד 9 בלבד, שחלו במחלת האנורקסיה, ושהסבירות שיחלו במחלה פעם נוספת במהלך חייהן, גבוה אף יותר מכל נערה מתבגרת.

לכאורה מדובר בילדות שעדיין משחקות בבובות הברבי והבראטס שלהן, שאין להן הורים כפייתיים שידחפו אותן למסע הרזיה אימתני שכזה, או לא ישימו לב כאשר ביתם ממאנת לאכול, אלא שמדובר בבנות "רגילות" בנות למשפחות מכובדות וטובות, ונדמה כי רובן התעסקו באי האכילה באופן יזום שלהן בלבד. מה שגורם לתהות מי בכלל מוגן מפני הפרעות ומחלות קשות כאלו.

עם זאת, לעתים אנורקסיה או דיאטת כאסח יכולה לנבוע מהיעדר תשומת לב, ומתפרשת  כסוג של זעקה לקרובים ובקשה להושיט יד.

חשוב מאוד להעלות את הנושא כבר בגיל צעיר, ולתת לילדים את הכלים הראויים, על מנת שנוכל להגן עליהם ולמגר את ממדי התופעה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה