שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

דיאטה בתקופת הריון


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

את בהריון? מזל טוב. אם זה הריון ראשון את לבטח חוששת מפני ההשמנה הצפויה לך בתשעת החודשים הקרובים ומלבד סימני השאלה המרחפים מעליך הנושא ההורות והתקופה החדשה בחייך, דואגת מאותם סימני הרזיה והשמנה שעומדים להתווסף לגופך. בדיוק לשם כך כינסנו מספר טיפים ועצות של דיאטנית מוסמכת שיאפשרו לך לשמור על הגזרה כל הדרך אל הלידה. בהצלחה.


כמו כל דיאטה בכל שלב בחיים, גם בתקופת ההריון הכל מתחיל בשינוי גישה וקבלת הגזירה על ירידה במשקל או שמירה עליו. המיתוס לפיו נשים בתקופת הריונן "אוכלות בשביל שניים" הוא בחלקו נכון, אך בעיקר בדייה, ויש פסיכולוגים לא מעטים שיגדירו את ההשמנה הכרוכה באימוץ המיתוס הזה כסוג של פיצוי עצמי, משולב בהלקאה עצמית ובחוסר התמודדות עם המצב החדש, כמו גם עם התמורות של הגוף.

אף על פי כן, ברור שיש להקפיד על תזונה נכונה ובריאה, בעיקר הקפדה על אכילת מזונות עשירים בוויטמינים והימנעות מאכילת בשר ודג נא, כמו גם חלבונים ומוצרים שלא עברו פסטור, מכיוון שהרגישות למוצרים אלו בזמן ההריון ניכרת ביותר ואף עשויה לגרום להיווצרות מומים בעובר חלילה.

באותו אופן יש להימנע מצריכת קפאין, עישון ואלכוהול כמובן, בהתאם לממצאי המחקרים אודות הנזקים והשלכותיהם על התינוק.


עם זאת, כל דיאטנית תדע להדגיש בפני האם לעתיד כי ההשמנה בתקופת ההריון היא טבעית ואף הכרחית, כל עוד היא בגבולות הבריאים על פי שבוע ההריון ובהתאמה לגודל העובר ומשקלו המשוער. על כן אין טעם בהרעבה עצמית או בוויתורים כואבים בתקופה זו, וגם לא בהתחזרות לשמה, אפשרי בהחלט לשלב בין אכילה נכונה ופעילות ספורטיבית מתונה, אף כי לא רבות מאיתנו התברכו בגנים או במזל, המאפשרים חזרה אוטומטית לג'ינס שלפני ההריון, כבר בשלבים המוקדמים שלאחר הלידה, היאזרי בסבלנות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה