שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

דיאטה והרזיה עם אומגה 3 וחילוף חומרים


שגיב האלוש

אומגה 3 הדור החדש - תוספי מזון לאיכות חיים ותזונה נכונה

 
 

 

אומגה 3 דיאטה והרזיה במאה של זיהום אוקיינוסים:
 
ישנם מקורות לא מעטים לחומצות שומן אומגה 3. שמן דגים הוא כנראה המקור המסורתי לתוסף מזון שנחשב "תרופת סבתא" מאז מחקר האסקימואים. מדובר בשתי חומצות שומן ארוכות אשר נגזרות שניהן ממקור אומגה 3 צמחי. דגים צורכים אותו ומפיקים מה שאנו מכירים כחומצה אלפא לינולאית. למרות שמחקרים בנושא אומגה 3 דיאטה והרזיה לא תמיד נעשו מאותו המקור, יש המניחים, כי מאחר והגוף ממיר אומגה 3 דגית לצמחית תהייה גם הקבלה בתוצאות. כמובן שכדי להפחית במשקל רצוי לשלב פעילות גופנית בעצימות נמוכה לאורך זמן ובכלל זה פעילות אירובית לשריפת שומנים שהרי גוף האדם נועד לתנועה, אך יש בכוחה של תזונה בריאה לזרז תהליך של ירידה במשקל.
 
המונח " תוסף מזון דיאטה והרזיה" נשמע לעיתים מוגזם משום שאין המדובר בתרופה קונבנציונלית הניתנת במרשם, מצד שני, הסברה כי מחלות רבות יכולות להידחות אם רק נשכיל לאכול בצורה בריאה ולהקפיד על אבות המזון, ויטמינים וכמובן חומצות חיוניות, נוכל להקל על מגוון סימפטומים שאנו מקבלים לעיתים כמובן מאילו כאשר אנו הם אלו שלא מנענו אותם על ידי צריכת תזונה מאוזנת.
 
מקור נוסף לחומצות חיוניות הוא פשתן. פשתן מהונדס יכול להכיל עד חמישים אחוזים אומגה 3 צמחית בעוד שפשתן סטנדרטי יכיל כ%55 אומגה שלוש צמחי. בחסרון הגדול של שמן פשתן הוא בכך שהוא מתחמצן בקלות ובכך עשוי לאבד מתכונותו. עובדה נוספת אשר אשר רלוונטית במקרים רבים היא הורמונים צמחיים בפשתן(פי 3 מאשר בסויה), וגם רעלנים צמחיים משפחת הציאנידים(גם אם בכמות קטנה יחסית). המונח של "שומן המסייע בשריפת שומנים" אינו זר לחלוטין, במקרה של אומגה 3 הוא אף מסייע בניקוי העורקים ומניעת סתימות כתוצאה מהסתיידות.
 
תזונה דיאטה והרזיה קשורים גם כאשר מדובר במינונים. נאמר כבר "הכל במידה, והדבר אמור גם כאן. בדיוק כפי שילדים קטנים צריכים בגרך כלל מינונים נמוכים יותר וצריך להיזהר במקרים מיוחדים כמו הריון ולידה, כך גם כאשר מדובר בחומצות שומן אומגה 3. מקור שהפך פופולרי בשנים האחרונות למרות שהוא ותיק בעולם הוא ציאה. מדובר למעשה בסוג של מרווה היספנית, שהיא תת משפחה של "צמח המרווה". גם למקור זה יש חסרונות מבחינה תזונתית כגון החלבון שלו, ולכן הוא לא קיבל את כל האישורים הנדרשים ממדינות רבות במערב וצריכתו אף הוגבלה כתוספת למוצרים אחרים.
 
 
 
השמנת ילדים עם תזונה מערבית אופיינית:
 
אומגה 3 דיאטה והרזיה נמצאים בשימוש על ידי מטפלים ותזונאים ברחבי העולם. עם זאת, ישנם מטפלים אשר דוגלים בטיפול שמבוסס על תזונה בלבד. עולה השאלה האם ניתן בתזונה בת זמננו לספק את צרכי הגוף? כאשר מדובר בחקלאות מודרנית למשל, זריעה מוגברת גורמת לכך שאנו מקבלים מעט מאוד מכל דונם ייבול במונחים של בריאות טבעית. כאשר מדובר באומגה 3 דיאטה והרזיה אשר מעוניינים בחילוף חומרים טוב יותר ואספקת חומרי בניין לגופם המצב אינו שונה. אם כן צריכת תוספי מזון אינה דבר הכרחי אלא שהמציאות "גורמת לנו" להשלים את החוסרים בדרכים עוקפות תזונה. שריפת שומנים באמצעות פעילות אירובית תשלים את התמונה, בפרט אצל ילדים שאצלם ניתן לשלב משחקים עם ספורט.
 
לסיכום, תזונה דיאטה והרזיה היא חלק בלתי נפרד לאלו המעוניינים להשיג תוצאות בתחום של דיכאון מאחר ויש זנים רבים של אומגה 3. בכל מקרה יש להיוועץ ברופא מטפל ולא להסתמך על האמור. רוא מטפל אשר מכיר היטב את מטופליו יידע לומר אם תוסף מזון מועיל לדעתו, או אם הוא אינו מוכר לו וכדאי לנסותו. חילוף חומרים הוא אחד המרכיבים העיקריים במשטר קלורי שלילי והיש בכוחו להגביר את השפעתה של שגרת אימונים בעצימות נמוכה על הפחתה במשקל גוף.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה