שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

דיאטה ע"פ הסוד


tom lacham
 
 

 

כמעט ואין מילה משומשת יותר בשפה העברית מאשר המילה דיאטה. שוק הדיאטות מלא ורווי בשיטות אין ספור - החל בקבוצות תמיכה המשלבות בניית תפריט תזונתי על ידי דיאטנית, אורח חיים פעיל  עם תמיכה קבוצתית, דרך שיטות הרזיה ייחודיות כמו דיאטת אטקינס וכלה בכדורי הרזיה. נראה שהכל כשר בדרך למטרה המיוחלת- ההרזיה.

בשוק הרווי הזה, הולך ומתפתח תחום חדש שהוא אינו עוד נחלת חובבי הניואייג' בלבד, והוא הרזיה באמצעות שימוש בטכניקות של יצירת מציאות.

תחום יצירת המציאות שמקושר בעיקר לספר " הסוד" התפתח מאוד בשנים האחרונות ומשיק כמעט לכל תחום בחיינו. הספר "הסוד" מציג טכניקה לצירת מציאות לפיה כל בקשה שאנו שולחים ליקום, תתגשם אם  נאמין בה ונחיה אותה בדימיונינו כאילו התגשמה כבר. המשרה הנחשקת, עושר כלכלי, הזוגיות האידאלית, ועכשיו גם ההרזיה המיוחלת הכל נמצא בהישג ידנו אם רק נדע לרתום לטובתנו את הכוח של היקום- או במילים אחרות, מדעיות יותר- כוחו של התת-מודע.

סדנאות הרזיה רבות, מציעות כעת לצד שינוי הרגלים תזונה והקניית הרגלים בריאים יותר, גם שימוש בטכניקות המתוארות ליצירת מציאות. כך, המטופלים מתבקשים לראות בעיני רוחם את "האני הרזה" שלהם כאילו הוא כבר קיים במציאות ולדמיין איך ה"אני הרזה" יתנהג בסיטואציות שונות. ההתנהגות של המטופל  לפי דרכו של ה"אני הרזה" המדומיין תוביל, הלכה למעשה, למימושו בעולם המציאות.

חשוב לזכור שהאפקטיביות של השיטה טרם הוכחה, למרות שיסודותיה נטועים בקשר בין גוף לנפש שהוא ידוע ועתיק יומין. עוד חשוב להדגיש שהשיטות האלו מתאימות רק לאלו המעוניינים בהרזיה בהיבט האסתטי, ולא לאלו הסובלים מהשמנה קיצונית מסכנת חיים או הפרעות אכילה, שם נדרשת השגחה ומעורבות רפואית בתהליך ההרזיה.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה