שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

דיאטה רבת משתתפים


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

מי מאיתנו לא היה שמח להשיל כמה קילוגרמים ממשקלו בתוך זמן קצר, מבלי לשנות את התפריט, או לסתום לחלוטין את הפה. למצוא כמוסת פלא שתגרום לגופנו חילוף חומרים מהיר, בוא בעת שאנחנו בולסים שוקולד וגלידה ולהמשיך לאכול הכל מהכל. עד אז, ובהנחה שלא ניחנתם בגנים על טבעיים, סביר להניח שכל דיאטה שהעלתם בדעתכם הייתה מלווה בתסכול, יאוש, או בזיגזוג אינטנסיבי בין הרזיה והעלאת קילוגרמים שוב ושוב.

דווקא כשכבר נדמה שהכל נוסה ואין מקום לחידושים והמצאות, אולי כדאי לנסות לעשות דיאטה בדרך קצת אחרת, ואם כבר, אז לא לבד.

על דיאטה קולקטיבית שמעתם?

מכירים את הקבוצות תמיכה האלו, שעורכות מפגשים אחת לשבוע, ומתוודים על כל הפיצויים, או חולקים חוויות, רק בכדי להרגיש קצת יותר טוב עם עצמם? כמו בכל קבוצת מכורים, או נגמלים, כך גם קבוצות התמיכה להרזיה ודיאטה. יש מי שיצדיק את הפגישות בקבוצה שיש בה מעין נחמה, ואזירת כוח פנימי להתמודד עם קשיי היום יום, הפיתויים, כמו גם תחושת הקולקטיב וההשתייכות. סוג כזה של טיפול יכול לסייע לחלק מאוד מסוים באוכלוסיה.

במיוחד לאלה שומרים הכל בבטן, תרתי משמע, וזקוקים לתמיכה קבוצתית שאין להם בסביבת המשפחה או בעבודה.

לרדת בגדול- וכל הדרך חזרה

באופן קצת יותר קיצוני ישנם בעלי עודף משקל שפונים לתכניות ריאלטי, המשודרות בפריים טיים, ומשלבים זיקה לתשומת לב עם כמה דקות של תהילה. לא תמיד זה עובד, בדרך כלל אפילו להיפך, היות והמשתתפים בתכניות כאלו מתקשים לחזור למציאות היום יומית ואינם זוכים עוד לתמיכה של קהל או מאמן אישי צמוד. רבים מהם מעלים את המשקל שהורידו במהרה, ואף יותר מכך. טרגי, אבל תמיד מוסיף לאחוזי הצפייה.

דיאטנית לקבוצות קטנות

מאידך, "צרת רבים חצי נחמה", ולכן אולי פגישה של קבוצה מצומצמת אצל דיאטנית מוסמכת יכולה להיות הרבה יותר משמעותית ומהימנה. בעיקר משום שבאמצעות פגישה עם דיאטנית, אחד על אחד, או עם משתתפים נוספים, ניתן לקבל כלים לאכילה נכונה ולשמירה על משקל לאורך זמן, כמו גם בנייה של תפריט על פי סדר היום של כל אחד ואחת מן המשתתפים בקבוצה.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה