שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> דיאטה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיאטה
 

תזונה וארוחת בוקר


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

רבות כבר נאמר והוזכר בכל נושא ארוחת הבוקר, חשיבותה ונחיצותה לילדים כמבוגרם כאחד. עם זאת, עדיין יש מי שמסרב לאכול בלחץ של זמן, או בתואנה כי הוא פשוט אינו רעב בשעה כל כך מוקדמת של היום.

למה למעשה הכרחית ארוחת הבוקר וכיצד היא מסייעת לנו לשמור על ערנות, חיוניות וגם על המשקל, וכנגד כל המיתוסים, על כך במאמר שלפניכם.


מהי ארוחת בוקר מזינה

כשמזכירים את המונח "ארוחת בוקר" עולות ברוחנו אחת משתי האפשרויות הבאות: שולחן מלא גבינות, ירקות, מעדני חלב, חביתות ומיץ תפוזים, או קפה וקרואסון. השאלה אם אתם באירופה, או בישראל, הידועה בארוחות הבוקר עתירות השומן והקלוריות שלה, כיאה לארוחת בוקר ישראלית. אבל לא כל ארוחת בוקר חיבת להיות בעלת ערך קלורי גבוה, וגם להסתפק בקפה בבוקר בלבד לא מומלץ.

אף על פי שקפה מעורר, ומהווה ממריץ כפי שרובנו זקוקים עם השכמתנו, הקפדה על תזונה נכונה כבר עם תחילת היום, עשויה להשפיע על כל מהלכו, ולכן מחקרים מוכיחים כי אכילה מסודרת של ארוחת בוקר דשנה, המכילה דגנים, מוצרי חלב, ואפילו שוקולד, עשויה לשפר את רמת הריכוז שלנו למשך שעות רבות.


ויתור על ארוחת בוקר והפרעות אכילה

מי שמנסה לשמור על דיאטה ולכן נמנע מארוחת בוקר עלול ללמוד על בשרו כי ההפך הוא הנכון, ככלל, תפקוד על בטן מקרקרת ומצבים של רעב כרוני הם סממן של הפרעות אכילה שעלולים לפגוע בכבד, במעיים וליצור מה שמכונה: אולקוס. קיבה רגיזה פוגעת בתפקוד הכללי של הגוף והמוח, וכאמור, עשויה ליצור פגיעה לטווח הארוך.

לא בכדי נמצא כי חולי אנורקסיה אינם מסוגלים לקלוט את המצב האבדני אליהם נקלעו, והיכולת שלהם לקבל החלטות פשוטות כמו פקודה לאכול, נפגמת, מעבר לכושר השיפוט וההערכה העצמית שחסרה, כאופייני להפרעות נפשיות מעין אלה.


לפיכך, אל תחסכו בקלוריות בבוקר, התחילו את היום באכילה של פרי או יוגורט, או חטיף מעורר והיום שלכם יראה אחרת לגמרי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה