שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> מחלות מין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחלות מין
 

איידס והפלות טבעיות


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

אימי עובדת מזה כ26 שנים במוסד גריאטרי. אף כי נדמה לי שהיא ראתה כבר הכל במסגרת עבודתה זו, אתמול התרחש אירוע חסר תקדים בבית החולים, שהייתה עדה לו לראשונה. במחלקה האונקולוגית, בה בדרך כלל מאושפזים חולי סרטן במצב סופני, נוהגים לאחרונה לאשפז גם חולי איידס צעירים.

אמש התגלתה גופת עובר לצד מיטתה של אחת מהחולות , שנמצאת במקום מזה 3 חודשים.

מסתבר שהאישה, חולת איידס כבת 41, ואם לשלושה ילדים מאבות שונים, עולה מאתיופיה, הגיעה למחלקה כשהיא הרה, אך איש לא טרח לבצע בה בדיקת הריון. זאת למרות העובדה שהוסת החודשית לא הופיעה מרגע כניסתה לאשפוז. העובר היה כבן 5 חודשים, ללא ספק, מחזה לא קל לצפייה.

למי מאיתנו ששואל את השאלה מדוע לא בוצעה בדיקת הריון בחולה, למרות הפסקת הוסת, יש להזכיר כי אחד מתסמיני מחלת האיידס אצל נשים הוא הפסקת הוסת החודשית, בדומה למחלות כמו אנורקסיה ולאוו דווקא מחלות מין אחרות. לתומי חשבתי כי במסגרת האשפוז מתבצעת בדיקת דם בהמשך ישיר של בדיקות איידס וששם יתגלה הריון, אם קיים, אך הוסבר לי כי בדיקת הריון נעשית כאשר מבקשים לוודא או לאושש הריון, וכאן, לצערנו, לא היה מקרה כזה.

כבר היו תקדימים רבים בנושא בדיקות איידס ועריכתן לנשים במהלך הריונן. מחקרים אף גילו כי בדיקת איידס בקרב נשים הרות אשר משתייכות לקבוצות הסיכון, עשויה להציל הן את חיי העובר, והן את האם הנשאית. ספק אם התינוק היה שורד את הלידה ואת החיים בכלל כחולה איידס מיד עם לידתו, הגם שישנה השאלה האתית בדבר הבאתו אל העולם בעל כורחו. אף על פי כן, גם אם עוברים נמצאו ואותרו כנשאים של הנגיף, מתוקף היותם צאצאי חולת איידס, אין בהכרח סיבה לבצע הפלה יזומה, היות וכפי שצוין לעיל, גם חולי איידס ניתנים לטיפול, הארכת חייהם, שילובם בחברה, ותפקוד כמעט מלא, ואינם נחשבים עוד לחולים סופניים, הודות לפיתוחן של תרופות מאריכות חיים.

מעבר לשאלה ההומניטרית בנושא הפלות יזומות של חולות איידס, הרי שבמקרה של הפלה טבעית כנראה שכולנו מסכימים כי למרות אי הנעימות, נחשך מן העובר הזה, תהליך לא קל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה