שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2572
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> מחלות מין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחלות מין
 

אין אונות


brainsway
 
 

 

 


 

בעיות או הפרעות בזקפה עלולות לנבוע מבעיות פיזיות, בעיות רפואיות או בעיות רגשיות.  

כאשר מגיעים לטיפול, יברר הרופא המטפל מהיכן נובעת הבעיה. תחילה יעבור המטופל תשאול ובדיקות רפואיות, ולאחר מכן יתאים הרופא למטופל את הטיפול המתאים. למעשה, מחקרים בנושא הוכיחו כי רב הגברים המדווחים על תפקוד מיני לקוי סובלים מבעיות רגשיות כגון בעיות בזוגיות, לחץ, דיכאון, טראומה מהעבר וכו'.

התרופות המיועדות לטיפול בבעיות הזקפה אינן מחוללות פלאים. כאשר הגורם לבעיה הוא רגשי או נפשי יש לטפל בגורם לבעיה.לעיתים יידרש טיפול פסיכולוגי, טיפול זוגי או טיפול תרופתי כגון כדורים לדיכאון בנוסף לטיפול תרופתי כגון ויאגרה, סיאליס או לויטרה, שיסייעו למטופל להתגבר על חרדת הביצוע ולהעלות את בטחונו העצמי.

 

בעיות רגשיות – נפשיות

 

מצב נפשי לקוי, מצב רוח ירוד, דיכאון קליני, חרדות, בעיות בזוגיות ואפילו בעיות כלכליות עלולות בהחלט לשבש את התפקוד המיני, לגרום לירידה בביטחון העצמי, לירידה בחשק המיני, לדימוי עצמי נמוך ועוד. כאשר גבר חווה בפעם הראשונה אין אונות או אפילו הפרעות בזקפה, בתחילת או באמצע האקט המיני הוא נתקף בחרדת ביצוע אשר סביר להניח שתלווה אותו גם בפעמים הבאות שינסה לקיים יחסי מין.  כתוצאה מחרדת ביצוע עלול המצב להידרדר ולגרום לליקוי בתפקוד המיני, הפרעות בזקפה או חוסר יכולת להגיע לסיפוק.

 

בעיות בזוגיות עלולות לגרום לבעיות בתפקוד המיני, לעיתים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות טיפול זוגי או באמצעות טיפול משולב שיכלול גם טיפול תרופתי.

טיפול זוגי יכול לעזור למטופל להתגבר ולהתמודד עם הבעיה וזאת בתנאי שבת הזוג תתמוך ותבין את הבעיה ותסכים לשתף פעולה. כך יחזור הביטחון העצמי למטופל ובני הזוג יוכלו להנות מחיי מין טובים יותר.

 

חרדת ביצוע יכולה להופיע גם בקרב גברים צעירים אשר אצלם הבעיות בזקפה באו לידי ביטוי בתחילת דרכם והם התקשו לקיים יחסי מין. בבעיות בזקפה בגיל צעיר עלולות להופיע בהתנסויות הראשונות של הגבר לקיים יחסי מין. הבעיות עלולות להופיע מסיבות שונות כגון התרגשות, לחץ, מתח, חשש משפיכה מוקדמת, לחץ של זמן או קיום יחסים במקום לא בטוח, חשש שמישהו יכנס או יראה, וכו'. כאשר הבעיות בזקפה מדווחות בגיל צעיר, ברב המקרים יעשה שימוש בטיפול התנהגותי. במקרה הצורך יומלץ על שימוש בויאגרה כטיפול משולב ועל מנת להעלות את בטחונו העצמי של המטופל.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה