שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2427
מאמרים: 7426
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> מחלות מין
הוסף עכשיו מאמר למדור :
מחלות מין
 

מיניות ויחסים: טיפול רפואי בבעיות אימפוטנציה


אורי
 
 

אחד מכל 3 גברים אחרי גיל חמישים סובל מבעיות אימפוטנציה, שמשמען קושי להשיג זקפה או לשמור עליה לצורך קיום יחסי אישות. אמנם מדובר בבעיה שרבים נוטים להסתירה ומהווה פגיעה קשה בתחומי מיניות ויחסים, אך חשוב לדעת כי ניתן בהחלט לטפל בה באמצעים רפואיים ולהשיג שיפור ניכר. אם הינך סבור שאתה סובל מבעיה זו תוכל לפנות אל רופא המתמחה בתחום ולבצע אבחון המבוסס על תשאול ובדיקות הורמונים, שתן, דם ורפלקסים. בצורה זו יכול הרופא להבין טוב יותר מהם הגורמים הפיזיולוגיים, הנפשיים, הסביבתיים או האחרים של האימפוטנציה, לשלול בעיות אחרות, ולספק טיפול הולם בהתאם לסוג המסוים של התופעה.

כיצד מטפלים באימפוטנציה?

כאמור, לאימפוטנציה ישנם מספר מופעים הנבדלים זה מזה גם בדרך ההתערבות הנכונה. לדוגמא, קיימים טיפולים הורמונאליים ותרופתיים אשר מטרתם לאזן את רמת הטסטוסטרון בדם, או לשפר את זרימת הדם אל איבר המין. חלקן של התרופות מגיעות בצורת ג'ל או משחה, אחרות ניטלות בכדורים לפני קיום יחסים, ובמקרים מסוימים גם מבצע הרופא הזרקה. מלבד זאת, חשוב לדעת שאימפוטנציה עשויה לנבוע משורה ארוכה של בעיות פיזיולוגיות, כמו למשל בבלוטת התריס, סוכרת, טרשת עורקים ומערכת העצבים. לכן, לאור ממצאי הבדיקות וההיסטוריה הרפואית יתווה הרופא טיפול להתמודדות עם הגורם הפיזיולוגי. מעבר לכך, יומלץ על הימנעות מהרגלים התורמים להיווצרות הבעיה, כמו צריכה גדולה של אלכוהול וסיגריות, ואף יינתן ייעוץ רגשי במידת הצורך. פרטים נוספים על טיפול באימפוטנציה ניתן למצוא באתרי בריאות ורפואה ברשת האינטרנט.

מיניות ויחסים: סוגים שונים של מחלות מין

מיניות ויחסים מעסיקים כמעט כל אדם בוגר, אך כאשר אנשים מקיימים יחסי אישות ללא נקיטת אמצעי זהירות עלול הדבר להוביל להידבקות בשורה ארוכה של מחלות מין. לפניכם סקירה של שתי מחלות מין נפוצות במיוחד, תסמיניהן ודרכי הטיפול בהן.

·         הרפס – זוהי מחלה לא נעימה אך הסימנים לרוב חולפים מעצמם וגם לא מסוכנים לבריאות. תסמיניה המרכזיים הינם שלפוחיות על איבר המין שמלוות באדמומיות, צריבות, גירוד וכאבים. מדובר בתופעה רווחת מאוד הפוגעת באחד מכל 4 אנשים, אך נדירה יותר היא מחלת הרפס מסוג 2 של איברי המין. נכון להיום לא קיימת תרופה שמעלימה לחלוטין את הנגיף ולכן ההתפרצויות ימשיכו להופיע מעת לעת, כל מספר חודשים או שבועות. כאמור, הגוף יצליח להתגבר בעצמו על התופעה, אך ניתן לקצר את משכה ותסמינה על ידי תרופות ומשחות ייעודיות. הדרך הטובה ביותר להימנע מהידבקות היא לא לקיים יחסי אישות בזמן שהמחלה מתפרצת.

·         זיבה – בניגוד לנגיף ההרפס, זוהי מחלה חיידקית שניתן למנוע על ידי שימוש בקונדום. תסמיניה כוללים בעיקר הפרשות שונות מאיבר המין, וכן לעיתים דימום בזמן קיום יחסים, גירוד בפי הטבעת, צריבה בעת מתן שתן, ואצל גברים גם נפיחות באשכים. יחד עם זאת, ראוי לציין כי בהיעדר טיפול הולם עלולים להתפתח זיהומים וסיבוכים במערכות הגוף השונות, ובפרט במערכת הרבייה. לכן, יש לקבל טיפול בזמן באמצעות אנטיביוטיקה ותרופות לכלמדיה, שאמורות להעלים את המחלה לתמיד. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה