שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

בוטולינום טוקסין: הנחיות רפואיות לאחר טיפול ברעלן


botoxdoc

בוטוקס תל אביב הינה מרפאת אסתטיקה. המתמקדות המרפאה הינה טיפולי בוטוקס שנועד בעיקר לטיפול בקמטי הבעה כמו קמטים במצח, בין הגבות וקמטי צחוק ליד העיניים.  בוטוקס תל אביב מאגד מגוון של מאמרים ועידכונים על בוטוקס, ומפרט לגבי שיטות מתקדמות של הזרקות בוטוקס.  ניתן גם למצוא הרבה מידע לגבי מילוי קמטים ועיבוי שפתיים.

 
 

 

הטיפול הטוב ביותר לקמטי הבעה בפנים הינו בוטוקס. לאחר הזרקת בוטוקס ישנן מספר הנחיות פשוטות המיועדות לסייע להנמיך את הסיכויים לתופעות לוואי. הנחיות אלו רלבנטיות גם למילוי קמטים באמצעות חג'ובידרם.

מדוע מופיעות תופעות לוואי?

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, הן של הזרקות בוטוקס והן של מלוי קמטים, מופיעות בשל הההזרקה עצמה. פעולת פגיעת העור והרקמות שמתחתיו באמצעות מחט עלולה לעורר כאב, גרד, נפיחות, אדמומיות וחבורות. תופעות אלו לרוב נגרמות מפציעת ורידים או נימים זעירים.

בשעות הראשונים לאחר הזרקת בוטוקס יתכן שהתופעות שהוזכרו יקרו ולעיתים יחמירו בימים הראשונים. על מנת לצמצם את חריפות תופעות הלוואי כדאי להשתדל למנוע הרחבת כלי הדם באזור שעבר טיפול.

1. מומלץ להימנע מספורט לאחר ההזרקה

במשך יממה לאחר הזרקות בוטוקס רצוי להימנע מפעילות ספורטיבית. פעילות זו מביאה להגברת הדופק ומגבירה את זרם הדם לאזור. הדבר מסוגל להגביר את הסיכון להופעות אדמומיות ונפיחות.

2. יש להימנע משתיית משקאות חריפים

אלכוהול מסייע להרחבת כלי דם. שמתם לב שלאחר ששותים משקאות המכילים אלכוהול הפנים נהיים אדומים? זה עקב מהרחבת כלי הדם. כמו פעילות מאומצת, זה מסוגל להגביר את האפשרות לנפיחות, סימנים כחולים ואודם.

3. יש להימנע מחשיפה ממושכת לשמש

לאחר הזרקות בוטוקס מומלץ לא להיחשף באופן ממושך לטמפרטורה גבוהה, ובפרט לא לחום גבוה. בדומה לשתיית משקאות חריפים ופעילות ספורטיבית, חום מסייע להרחבת כלי דם וכך יכול להביא לנפיחות לאחר הטיפול.

4. אסור לעסות את אזורי ההזרקה

הזרקות בוטוקס ממוקמות לתוך שרירים ספציפיים שגורמים להבעות פנים ולקמטים. נגיע באזור ההזרקה יכול לגרום לבוטוקס לדלוף מאזור הפעולה ולהשפיע על שרירים לא על פי תכנון. יש שני שרירים משמעותיים שנוטים לגרום לתופעות שליליות.

השריר העיקרי שמעורב בתופעות שליליות של הזרקות בוטוקס הינו השריר להרמת העפעף. דליפה של בוטוקס לשריר זה יכול להחליש אותו ולחולל לנפילה זעירה של העפעף. בדרך כלל זה לא ייפגע בראייה, אך זה יכול להזיק בהיבט האסתטי. והיה וזה קורה, אין צורך לדאוג. מוטב לשוב למפגש אצל הרופא המטפל. תופעה זו תחלוף לבד בין חודש לחודשיים.

עוד שריר שעלול להיות מעורב בתופעות שליליות זה שריר המצח. החלשה של סיבי השריר קרובים לגבות יכול , באנשים מסוימים, להביא לנפילה קלה של הגבות. הסתבכות זו תעבור מעצמה לאחר מספר שבועות.

כדי למנוע את תופעות הלוואי שהוזכרו, חשוב מאד במשך 6 שעות לפחות לאחר הזרקות בוטוקס לא לגעת באזורי ההזרקה. זה יעזור למנוע דליפה של בוטוקס לתוך שרירים אחרים.

5. הנחיות אחרות לאחר הזרקת בוטוקס

יש מספר המלצות שיש לגביהם מחלוקת. יש פלסטיקאיים שממליצים לא לשכב במשך שלוש עד ארבע שעות לאחר הזרקות בוטוקס ולהפעיל את השרירים שלתוכם הזרקות בוטוקס הוזרקו. רופאים אלו אומרים שפעולות אלו יכולים לסייע להפחית התפשטות אזורית של הרעלן. הרעיון מאחורי הפעלת השרירים הוא שפעולה זו תסייע לספיגת בוטוקס לתוך שרירים האלו במקום לשרירים בעפעף ובמצח.

הרעיון נגד שכיבה פחות ברור, אבל יש מנתחים פלסטיים שחושבים שפעולה זו תפחית התפשטות מקומית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה