שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

ימי הקיץ החמים והזעת יתר


ניתוחים

פורטל ניתוחים - מידע על ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה במגוון תחומים בארץ. דרך הפורטל ניתן לפנות לקליניקות המובילות בתחום.

 
 

 

כייף בקיץ בארץ ישראל. הים מלא נופשים, תיירים מכל העולם מגיעים, כולם משתזפים ורוחצים, הרחובות מוצפים באנשים היושבים בבתי קפה ומזמינים בעיקר קפה קר (כאילו אין עבודה במשרד) והאווירה חמימה ומשוחררת. לפני כל בילוי, גם אם הוא בילוי של ערב כולם עושים מקלחת שמורידה את זיעת היום, ולא פעם גם אחרי הבילוי, רגע לפני שנכנסים למיטה יש שעושים מקלחת נוספת.
 
עבור מרבית האנשים מקלחת או שתיים ביום, דאודורנט ובושם הם פתרון יעיל ומספק להעלמת ריח הזיעה היומיומי. שמוש סטנדרטי בתכשירים אלו ושמירה על היגינה אישית מאפשרים התנהלות נורמלית, למרות הקיץ והחום הכבד, הן בשעות העבודה והן בזמן החופשי. כמו כן מרבית האנשים מזיעים בעיקר מבית השחי, וכמות ההזעה שלהם היא נורמלית וממוצעת, דהיינו, כזו שלא מרטיבה את כל חולצה (אלא אם רצו איתה).
 
אבל ישנם אנשים שקצת פחות כייף להם בקיץ. אנשים אלו לאו דווקא סובלים מהחום הגדול, הם בעיקר סובלים מהזעת יתר. המשמעות של הזעת יתר היא שההזעה מתקיימת ללא קשר לאופי הפעילות המבוצעת על ידי האדם. לדוגמא, אם מישהו יוצא לריצה בקיץ זה נורמלי לגמרי שיזיע עד כדי כך שהחולצה שלו תכוסה זיעה. אבל, אם אדם יושב בבית (גם אם קיץ) ועובד על המחשב אין סיבה שכל החולצה שלו תכוסה זיעה.
 
הזעת יתר יכולה להיות כללית, משמע הזיעה מגיעה מכל חלקי הגוף, או הזעה ממוקדת, מאיבר אחד בלבד (הפנים, כפות הידיים, הרגליים...). 
 
מי שסובל מתופעת הזיעת יתר סובל ממנה לא רק בקיץ, אבל בעיקר בקיץ, כי אז כולנו מזיעים יותר. אנשים אלו מתמודדים עם הבעיה במגוון דרכים שהם מאמצים לעצמם דוגמת חליפת בגדים נוספת להחלפה, מגבת קטנה בהישג יד ועוד.
 
ההתמודדות היא לא קלה והזעה מוגברת יכולה לעורר גם בעיה חברתית, הרי אף אחד לא רוצה להתחכך באדם מזיע. בנוסף, חשוב לציין כי התופעה מופיעה הן אצל נשים והן אצל גברים, בני כל הגילאים, כך שמי שסובל ממנה יכול למצוא את עצמו בסיטואציות מורכבות ביותר (כמו לחיצת יד בפגישה עסקית, דייט, דינמיקה קבוצתית), סיטואציה בה לזיעה יכול להיות פירוש שונה לגמרי מאשר בעיה רפואית גרידא.
 
לפיכך, החיפוש אחר פתרונות להזעת יתר הם תמידיים וכיום ישנן מספר אופציות אשר מוצעות לסובלים מהבעיה, בהן ניתוח להסרת בלוטות הזיעה, הזרקת בוטוקס, טיפול בחשמל ועוד. המטופלים מדווחים על תוצאות לכאן ולכאן, מה שאולי מסביר את מספר האופציות הרב שיש - עד שיהיה טיפול אחד שחד משמעית ולצמיתות יפתור את הבעיה, עדיין יש להתנסות וללכת במספר כיוונים.
 
מה שחשוב לציין הוא שתופעת הזעת יתר אינה מעידה על בעיה רפואית רחבה יותר ואינה פוגעת באדם בריאותית, מעבר להזעה עצמה אשר גורמת לאי נוחות אישית וחברתית.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה