שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

להקל על החלמה ממחלה קשה


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

כשהכול כבר מאחורינו, המחלה הקשה עברה ועימה ההתמודדות הארוכה, הכאבים הבלתי נגמרים, הטיפולים הממושכים והתופעות שבאו עימם, לעיתים נדמה כי החשרה לחיים תקינים, או לפחות לאלו שהיו לנו פעם, נדמית כקשה עד בלתי אפשרית. טיפולים רבים במחלות שונות גוררים עימם תופעות לוואי קשות. טיפולים אלו מביאים להפרעות בתפקוד תקין כגון דיבור ואכילה, לעיסה, בליעה ועיוותים אסתטיים הגורמים להפרעות נפשיות וקושי בחזרה לתפקוד תקין.

 

באמצעות הטכניקות המתקדמות ניתן לבצע שחזור איברים ולהשיב לתפקוד את הרקמות שנפגעו, זאת על ידי לקיחת עצם ורקמות רכות מהאגן או מהרגליים. בעבר- חולה אשר נאלץ לעבור כריתה חלקית או כריתה מלאה של הלסת נזקק לאשפוז ממושך ואילו היום האמצעים מאפשרים יכולת דיבור, בליעה, אכילה וחזרה לחיים תקינים במהרה תוך שיפור אסתטי של מראה הפנים. הטיפול לרוב הינו כירורגי או הקרנתי.

 

מחלות רבות נמנעות עקב אבחון מוקדם וירגיע אולי לדעת, כי רב האבחונים מגלים כי מצב האדם שפיר. אולם את האבחנה המדויקת בנושא קובע רופא בלבד, לאחר בדיקות משלימות. כיצד ניתן לשוב לתפקוד תקין במהרה? על ידי אימוץ של אורח חיים בריא בתחומים שונים כגון: קיום פעילות גופנית סדירה ושיפור התזונה. לאחרונה הוכח קשר חד משמעי בין קיום אורח חיים בריא לבין המשך תפקוד תקין וחזרה לחיים בריאים לאחר ניתוח קשה בעקבות מחלה כגון שחזור איברים. אימוץ של אורח חיים בריא אף ישיב את החיוניות, את מב הרוח והשמחה לחייו של המשוקם.

 

חזרה לחיים תקינים אינה עניין של מה בכך. מחלה עשויה להופיע ללא התרעה ואף על פי שהסבירות לחלות לא ידועה, מחלה קשה עלולה להופיע בכל שלב בחיים. ניתן לסייע לחזרה לחיים תקינים על ידי מספר טיפולים קוסמטיים המשיבים את חייו של המטופל למסלול תפקוד תקין ומאפשרים לו חזרה לחיי החברה הקודמים, בין אם מדובר בטיפולים קוסמטיים לפנים או לאיברים בשאר הגוף הפוגעים בתפקוד.

 

 

 

מוטיב נוסף הנובע מהקושי לשוב לחיים תקינים הינו הופעה של דיכאון. כיום מוסכם שלדיכאון יש מקור ביולוגי ולא רק פסיכולוגי, הקשר בין גוף לנפש נראה הרבה יותר הדוק משהיה נדמה בעבר. שינויים כימיים בגוף משפיעים על מצב הרוח ועל תהליכי החשיבה. בנוסף, מחלות כרוניות קשות כמו מחלות לב או סרטן, עלולות להיות מלוות גם בדיכאון.

 

גורמי מתח ותקופות מעבר משמעותיות בחיים, כמו גם גורמים חבויים יותר שמובילים לאובדן הזהות והביטחון העצמי אשר תורמים למצב הדיכאון בעקבות ניתוח איברים וניתוח שחזור איברים. לא תמיד קל לזהות את הסיבות המדויקות לדיכאון והאבחון דורש הערכה זהירה ודיאגנוזה של גורם מיומן ומקצועי. לעתים, הנסיבות שמובילות לדיכאון אינן נמצאות בשליטתו של האדם, אך לעתים גם האדם עצמו אינו מסוגל לראות כי עומדות בפניו מספר אפשרויות וכי ביכולתו להביא לשינוי בחשיבה ובתפקוד.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה