שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

מתלבטת לגבי הרמת חזה? הדברים שחשוב לדעת


אבי רון
 
 

ניתוח הרמת חזה הוא אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר בעולם הפלסטי, ומבוקש בקרב נשים רבות בעלות חזה נפול ו/או מרוקן, המבקשות להעניק לעצמן מראה שד זקוף, מלא ומתוח. ניתוח הרמת חזה הוא למעשה פעולה כירורגית שמטרתה להרים ולעצב מחדש את השדיים השמוטים של האישה, באופן פרופורציונלי למבנה גופה ולבית החזה שלה. לעיתים צניחת השדיים מלווה גם באובדן נפח, בדרך כלל לאחר הריון או ירידה דרסטית במשקל, ולכן פעמים רבות נוטים להוסיף שתל סיליקון המעניק לשדיים מראה צעיר ומוצק.

תכנון והתאמת ציפיות

כבר בביקור הראשון אצל המנתח הפלסטי, חשוב לדון באופן מפורט בכל הנוגע לציפיות המטופלת מהניתוח, ולהבין האם ציפיות אלו יכולות לעמוד במבחן המציאות. המנתח ייקח בחשבון את רצון האישה, ובשילוב עם הידע הרב שצבר וניסיונו יתן חוות דעת. ההחלטה על סוג הניתוח תתקבל על ידי המנתח בהתאם לממצאים של בדיקת השד. שלב תכנון ניתוח הרמת חזה הוא מהותי ונחוץ לשם תיאום ציפיות, משום שידיעה מוקדמת אודות מצב השד, סוג הניתוח, תהליך ההחלמה והתוצאה הצפויה להתקבל - תמנע אכזבות בהמשך.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית, אך ניתן לבצעו גם בהרדמה מקומית עם טשטוש. משך הניתוח נע בין שעה עד שעתיים ומעלה בהתאם למורכבותו. חשוב לדעת כי ניתוח משולב של הרמת חזה ותוספת שתלי סיליקון (הגדלת חזה) נחשב לאחד הניתוחים הקשים והמורכבים לביצוע בעולם הכירורגיה הפלסטית. מדובר בניתוח יחסית ארוך (כשעתיים) אשר מצריך לשלב 2 פעולות מורכבות (הגדלת שד והרמת שד), ולכן לעיתים העדיפות היא לבצע את הניתוח בשני שלבים שונים, כאשר יש הפרש של כ-6 חודשים בין כל שלב.  לרב, הניתוח יבוצע בשלב אחד מרוכז. קיימות 4 שיטות שונות להרמת חזה הנבדלות זו מזו באופן החתך ובכמות הצלקות שהן משאירות. השיטה המועדפת עבור כל מנותחת נקבעת על פי חומרת צניחת השד ועודפי העור שלו, ובהתאם לנתונים הרפואיים של האישה בשילוב שיקולי הרופא.

תהליך ההחלמה

כמו בכל ניתוח כירורגי, גם בניתוח הרמת חזה ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים - החל מדימומים, זיהומים, תפרים נפתחים, הצטלקות, א-סימטריה וכן הלאה. סיכונים אלו מצטמצמים כאשר בוחרים מנתח פלסטי מוכר, מקצועי ובעל ניסיון. לאחר הניתוח ישנה חבישה על האזור, אשר מוסרת לאחר יום אחד בלבד. ההחלמה מהניתוח הינה תהליך הדרגתי, אך לרב מצריכה שבוע מנוחה ולעיתים יותר, לפני החזרה המלאה לשגרה.

אל ניתוח הרמת חזה חייבים להגיע עם ציפיות ריאליות, היות והתכונות של העור, פגעי הזמן והגנטיקה שלנו הם אלו שגרמו לשד לצנוח מלכתחילה, ותכונות אלו אינן משתנות. תוצאות הניתוח אם כן, יושפעו לרב מתכונות העור ואינן יהיו זהות בין אישה לאישה. עוד חשוב להדגיש כי שד הוא איבר נוסף בגוף האישה, וחלים עליו כל הכללים והמגבלות הנוגעים גם לאיברים אחרים - החל מתהליכי הזדקנות ועד תהליכים הקשורים באורח החיים כגון השמנה או הרזיה. לכן גם שד שעבר ניתוח הרמת חזה, סביר להניח שלא יישאר מושלם לכל החיים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה