שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2449
מאמרים: 7482
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

ניתוחי אוזניים זהו אחד הניתוחים המבוקשים בתחום אסתטיקה


יוסף
 
 

ילדים אך גם מבוגרים בעלי אוזניים בולטות או בעלות מבנה גדול ולא שגרתי פונים לייעוץ רפואי לגבי ניתוחי אוזניים. אותם הפונים לייעוץ הינם בדרך כלל ילדים הסובלים ממראה האוזניים שלהם בשל הערות מצד ילדים אחרים או אפילו מבוגרים שהתייחסו למראה האוזניים. מבוגרים הפונים לניתוחי אוזנייםאף הם סבלו לרוב ממראה האוזניים אולם מסיבות שונות לא עברו ניתוח זה. קיימים קריטריונים למבנה אופטימלי של האוזן וחריגה מהם כמו אוזניים הבולטות מהגולגולת ביותר מ-2 ס"מ, או זווית שבין האפרכסת לקרקפת, הינה יותר מאשר 30 מעלות אולם בפועל יש לבדוק את הפונה לייעוץ לניתוח להצמדת  אוזניים ולקבוע בפועל את הצורך בביצוע הניתוח ואת המרכיבים באוזן בהם יש לטפל. מבנה האוזן הבולטת נגרם לרוב עקב חוסר התפתחות של אחד מקפלי הסחוס של האוזן אולם לעיתים בשל גדילת יתר של הסחוס או חסר של העור החיצוני שעוטף את שלד הסחוס. ועל כן יש צורך לקבוע לפני הניתוח מהו המרכיב בו יש לטפל. אין גיל מסוים שבו נהוג לבצע את הניתוח, אולם גיל 6 שהוא גיל המעבר לבית הספר היסודי מהווה נקודת מפנה בהתפתחות החברתית ומאפשר לילד להיפטר מהתווית של ילד עם אוזניים גדולות.

כיצד מתבצע ניתוח אוזניים?

הניתוח מבוצע בחדר ניתוח בהרדמה מקומית אולם יחד עם טשטוש או הרדמה כללית. הרופא המנתח מבצע חתך בצד האחורי של האוזן ודרכו ניתן לטפל בסחוס. ברוב המקרים אין צורך בהסרה של סחוס ורוב המנתחים מבצעים את הניתוח בעזרת תפרים פנימיים שאינם נמסים המחזיקים את הסחוס במיקום החדש שלו. במקרה בו מבוצע הניתוח על ידי עיצוב של קפל הסחוס בעזרת שיוף של הסחוס אין צורך בתפרים פנימיים אולם לרוב מקבעים את האוזן עם חבישה שנתפרת לאוזן ואותה מסירים לאחר יומיים עד שלושה. אין צורך בהסרת עור מאחורי האוזניים כיוון שהעור העודף מתכווץ, ובעיקר יש צורך בהסרת עור כאשר מצמידים את תנוך האוזן שם אין סחוס. אין צורך בהסרת התפרים לאחר ניתוחי אזנים והם מתפרקים בהדרגה משך מספר שבועות. בסיום הניתוח, הרופא חובש את האזנים בחבישה רכה מסביב לראש על מנת להגן על האוזניים. אחוזי ההצלחה של ניתוחי אזנים הם גבוהים, אך לעיתים יש צורך בהצמדה נוספת של האוזן ופעולה זו לרוב אינה מורכבת אלא אם לא טופל הסחוס באופן ראוי וחזר למצבו הקודם. במקרה זה יש צורך בניתוח חוזר מתקן.

אצל מי מומלץ לבצע ניתוחי אזנים?

הבחירה של מנתח פלסטי עבור ניתוחי אזנים היא חשובה, היות ויש לבחור במנתח פלסטי המתמחה בסוג ניתוחים זה, שיש לו המלצות  ושנים רבות של ניסיון בתחום הכירורגיה הפלסטית. אחד מהמנתחים הפלסטיים הידועים לביצוע ניתוחי אזנים, הוא ד"ר אהרון עמיר. השיפור של החלק חיצוני ופיזי הינה רק חלק מעבודתו שכולל גם את החזרה לתפקוד המלא, הרגשת ביטחון ונינוחות וכן, השגה של תוצאות אסתטיות רצויות. ד"ר עמיר, סייע למאות מטופלים שהגיעו אליו עם פגיעות מורכבות ביותר, במיוחד באזורי הראש והצוואר. ד"ר אהרון עמיר, כיהן כשנתיים בתפקיד יושב ראש וועדת בחינות ההסמכה להתמחות בכירורגיה פלסטית מטעם המועצה המדעית של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ונחשב לאחד מהרופאים הפלסטיים המובילים בארץ.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה