שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2499
מאמרים: 7543
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

סרטן הלסת והלשון- ניתוחי שיחזור


סרטן השד
 
 

 

סרטן הלסת והלשון מצריכים פעמים רבות ניתוח וזאת על מנת להוציא את הרקמות הנגועות ובהמשך גם שיחזור של אותם חלקים. מאמר זה יספק לכם אינפורמציה בסיסית אודות סרטן הלסת והלשון, דרכי טיפול ושיקום הפה לאחר סיום הטיפולים.

 

סרטן הלסת והלשון- חובה ניתוח

 

במקרים בהם מאובחן המטופל כי הוא חולה במחלת  סרטן הלסת או סרטן הלשון, שיטת הטיפול השכיחה ביותר היא ניתוח. שיטה זו מאפשרת הסרה של אותו גידול מאזור הפה בצורה מהירה ויסודית, דבר אשר יכול למנוע התפשטות של גרורות באזורים שונים של הגוף והחמרת המחלה. לאחר הניתוח או לפניו הרופאים לעיתים ממליצים על טיפולי הקרנות או טיפולי כימותראפיה אשר הורסים את התאים החולים ומצמצמים את היקף הגידול.

 

משחזרים את הלשון והלסת

 

יש לזכור כי הלסת והלשון שלנו משפיעים בצורה מוחלטת על התפקוד היומיומי שלנו ועל המראה החיצוני שלנו. לכן, חשוב לבחור כירורג בעל ניסיון רב בניתוחי שיחזור וזאת על מנת לזכות בתוצאה הטובה ביותר. חשוב לקחת בחשבון כי שחזור של הלשון מחייב ידע מקצועי מקיף וניסיון בכל הקשור אל התנועה של הלשון, התחושה, השרירים וכלי הדם. במקרה בו יש צורך לשחזר את הלסת משום סרטן הלסת, חשוב לקחת בחשבון כי מדובר כאן בניתוח מורכב ביותר, שכן זו תשפיע על האכילה והדיבור של אותו אדם ויש המון גורמים אותם המנתח צריך לקחת בחשבון. יש שני סוגים של ניתוחי שיחזור לסתות:

לסת תחתונה- כאן בדרך כלל מדובר על שיחזור חלקי של הלסת. המנתח ישתמש בפלטה העשויה ממתכת. בדרך כלל הכירורג לא יפריד בין כלי הדם לעצם השוקית וישתמש בה לשם שיחזור. לסת עליונה- כאן הכירורג משתמש בדרך כלל בפרוטזה. יש מקרים בהם המנתח יצטרך לשחזר גם את הרקמות הרכות בפה וגם את העצם.

 

לסיכום, במקרים של שיחזור הלסת או הלשון וזאת כתוצאה מתאונה או מחלת סרטן הלשון או הלסת, הכירורג  ינסה לשחזר את הלסת או הלשון בצורה הדומה ביותר לזו שהייתה בעבר וזאת על מנת להשיב לאותו אדם את המראה הטבעי והמוכר שלו ולנסוך בו את אותו בטחון עצמי והרגשה טובה שהייתה לו לפני גילוי הסרטן ותהליך ההחלמה הלא קל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה