שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

שאיבת שומן שאלות ותשובות


Alex Borod
 
 

 

האם ניתן לעבור ניתוח שאיבת שומן במקום לעשות דיאטה?

זוהי למעשה השאלה הכי חשובה שאתם צריכים לשאול את עצמכם כאשר אתם שוקלים לעבור את הניתוח, כאשר התשובה היא בפירוש לא. ניתוח שאיבת שומן מטרתו לסייע לאנשים אשר דיאטה לא הצליחה לעזור להם לרדת במשקל. עבור אנשים עם משקל עודף יחסית נמוך, קיימים הליכים אסתטיים אחרים למטרה זו כמו למשל טיפולי הצרת היקפים.

האם ניתן לשוב ולהשמין באזור בו נשאב השומן במידה וממשיכים לאכול?

באזור שבו בוצעה השאיבה, תאים חדשים של שומן לא יתפתחו, ועל כן אזורים אלה הם מוגנים מהשמנה חוזרת. אולם יחד עם זאת, באזורים אחרים בגוף עדיין ניתן להשמין שכן אזורים אלה עדיין מייצרים תאי שומן.

האם ניתוח שאיבת שומן עלול לפגוע בשרירים?

לא. השרירים ממוקמים מתחת לאזור אשר ממנו שואבים את השומן ועל כן הם לא נפגעים.

מתי אפשר לראות את תוצאות ניתוח שאיבת שומן?

ברוב המקרים ניתן לראות תוצאות ברורות לאחר כמה חודשים עד חצי שנה. בנוסף, הסימנים של שטפי הדם כמו גם הנפיחות מתחילים להיעלם כמה שבועות לאחר ביצוע ההליך.

תוך כמה זמן ניתן לשוב לפעילות יום יומית?

ברוב המקרים, משך ההחלמה המומלץ עד השיבה לפעילות פיזית קלה לאחר הניתוח, הוא כעשרה ימים, כאשר משך זמן זה עשוי להיות שונה מאדם אחד לאחר. כאשר מדובר על פעילות פיזית יותר מאומצת, כדאי להמתין לפחות חודש. גורם נוסף אשר משפיע על קצב ההחלמה הינו היקף הניתוח. בנוסף, למרות שרוב הנפיחות או שינויי הגוון בעור יורדים תוך כמה שבועות, בצקות מועטות עלולות להישאר עד כמה חודשים לאחר הניתוח.

מי מתאים לעבור ניתוח שאיבת שומן?

לרוב, מי שמתאימים לעבור את הניתוח הם אנשים צעירים או מבוגרים עם שומן עודף במקומות ספציפיים, אשר משנה את הפרופורציה הטבעית של הגוף. בנוסף, הניתוח איננו מיועד לאנשים שמנים מאוד, וכמו שכבר הוזכר, הוא איננו מתאים לאנשים בעלי עודף משקל קטן והוא אינו משמש תחליף לדיאטה.

מהם הסיבוכים הקיימים לאחר ניתוח שאיבת שומן?

כאשר מדובר בשאיבות שומן קטנות כמעט ואין סיבוכים באופן כללי. בשאיבות בינוניות עשויים להיווצר זיהומים, נפיחויות, שטפי דם וסיבוכים יותר מסוכנים כגון בעיות נשימה או תספחי שומן.

האם נותרות צלקות אחרי ניתוח שאיבת שומן?

כמו ניתוחים פלסטיים אחרים, גם בניתוח זה קיימות צלקות. הצלקות בניתוח זה הן בגודל של עד ארבעה מ"מ, ולטווח הרחוק הן כמעט ולא ניכרות. בנוסף, עלולים להיווצר סימנים של שטפי דם אשר נעלמים כמה שבועות אחרי הניתוח.

מאילו אזורים בגוף ניתן לשאוב שומן?

ניתן לשאוב שומן כמעט מכל אזור אשר מרוכז בו שומן: בטן, מותניים, צדי האגן, ברכיים, ירכיים, ידיים, שוקיים, גב, ואף צוואר עליון. חשוב לציין כי מידת השומן אשר מרוכזת באזור מסוים יכולה להכריע האם ניתן לשאוב שומן מאזור זה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה