שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> פלסטיקה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
פלסטיקה
 

שחזור הלסת התחתונה לאחר טראומה קשה


סרטן השד
 
 

עצמות הלסת והפנים בכלל הן עצמות קשות שתפקידן להגן על האזור הרגיש ביותר בגוף. עם זאת, גם העצמות הללו עלולות להינזק בנסיבות שונות. בין השאר ניתן למנות תאונות קשות שבהן ניזוקו עצמות הפנים או, חלילה, גידולים סרטניים קשים שחייבו כריתה של חלק מעצם הלסת או כולה. גידול כזה הוא סרטן הלסת, שבמקרים קיצוניים שלו הוא מחייב כריתת עצמות. הכריתה מבוצעת רק אחרי שמתברר כי השארת המצב הקיים מסכנת את בריאותו של המטופל ואת חייו.

במקרים הללו יש צורך ברור לבצע שחזור לסת תחתונה. השחזור יחזיר את תפקוד הלסת לרמה סבירה ויאפשר למנותח לאכול מזון מוצק. מעבר לכך ניתן לנמק את הצורך הזה גם בהחזרת מראה הפנים לרמה סבירה שתאפשר למנותח לקיים חיים חברתיים תקינים.

מהו שחזור הלסת וכיצד הוא מתבצע

שחזור הלסת הוא בעצם תהליך שבו נלקחת עצם ממקום מסוים בגוף, מותאמת ומושתלת במקום הלסת הפגועה או כהשלמה לחלק ממנה שנכרת או נפגע כתוצאה מטראומה. העצם המתאימה ביותר לצורך העניין היא עצם השוקית. העצם הזאת מועברת, כולה או חלקה, יחד עם כלי הדם המחוברים אליה ומושתלת במקום עצם הלסת שנפגעה או נכרתה.

מתי מתבצע השחזור

שחזור הלסת מתבצע זמן קצר ככל האפשר לאחר תהליך הכריתה. השתלת רקמת העצם המתאימה איננה קלה ועשויה לארוך לא מעט זמן. הסיבה לכך היא הצורך לחבר את כל כלי הדם ולהתאים אותם למערכת כלי הדם בצוואר. כמו כן נדרשת במקרים רבים גם השתלה של רקמת עור לשחזור רצפת הפה. עם זאת, התוצאות מוכיחות שאחוזי ההצלחה של שחזור כאמור הם טובים מאד.

שחזור לסת תחתונה, כמו כל ניתוח בתחום כירורגיה פלסטית משחזרת, הוא ניתוח היכול להתבצע אך ורק בידי מומחים. המרחק בין הצלחה ואי הצלחה הוא רב ויש לא מעט ניתוחים המסתיימים במידת הצלחה מוגבלת. לפיכך רצוי לבחור רופא מנתח בעל ניסיון רב ורשימת הצלחות ארוכה בניתוחים מהסוג הזה. למרבה הצער, ישראל תופסת מקום של כבוד במספר המנותחים יחסית למספר התושבים. למרבה השמחה, רופאים רבים בישראל מסוגלים לתת מענה הולם לבעיה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה