שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפאת עיניים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפאת עיניים
 

הסרת משקפיים בלייזר


יונתן
 
 

 

הסרת משקפיים בלייזר

 

הסרת משקפיים בלייזר זהו אחד הניתוחים הקוסמטיים הרפואיים המבוקשים ביותר כיום בישראל ובעולם בכלל. אי נוחות אשר גורמות עדשות המגע והמשקפיים וכמובן שלל סיבות כלכליות, בריאותיות, פסיכולוגיות ואסטטיות גורמות לרבים מבעלי הראייה הלקויה להחליט לבצע הסרת משקפיים בלייזר. במיוחד כשהם יודעים שלא מדובר בניתוח יקר ומסובך אלה בטיפול הרבה יותר קצר ונעים מטיפולי השיניים. הטכנולוגיות השתפרו לאחרונה באופן ניכר כך שגם הפן הבטיחותי לא משאיר ספק כי מדובר בניתוח שכדאי לבצע במקרה של בעיות ראייה. מה שכן, בשל ריבוי השיטות להסרת משקפיים בלייזר ובשל אילוצים הקשורים לסוג ליקוי הראייה, רצוי קודם כל להתייעץ עם מנתח מומחה.

 

הסרת משקפיים בלייזר – מה זה בכלל

ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, או כפי שהוא מכונה בשפה המקצועית – ניתוח תשבורת (רפרקציה), זהו ניתוח המתבצע על ידי מנתח עיניים בהרדמה מקומית באמצעות הזלפת טיפות עיניים. מדובר בניתוח קצר העורך כרבע שעה בלבד לשתי העיניים כאשר שהשימוש בלייזר עצמו עורך פחות מדקה. מטרתו, בעזרת קרן הלייזר ללטש את הקרנית של העין ולתקן את הראייה באופן מושלם עם מינימום סכנות ותופעות לוואי. תוצאותיו של הניתוח נשמרות לאורך שנים. קיימות שיטות רבות להסרת משקפיים בלייזר וכל מנתח פועל על פי השיטה שלו: בלאסיק, לאסק, אינטראלאסיק, אפי לאסיק, PRLו- Zלאסיק הנחשבת לשיטה המתקדמת ביותר.

 

הסרת משקפיים בלייזר – למי זה מתאים

הסרת משקפיים בלייזר זהו קודם כל ניתוח המיועד לבני 18 ומעלה זאת מפני שבגילאים מוקדמים יותר הראיה טרם התייצבה באופן סופי. לעיתים, קורה שהרופא ימליץ לעבור את הניתוח אחרי גיל 21 לאחר שיהיה בטוח במאת האחוזים שהראייה של האדם התייצבה. כמו כן, נשים בהיריון מתקדם או נשים מניקות שהראייה שלהן אינה יציבה, גם הן לא מתאימות לעבור ניתוח זה עד תם ההיריון והלידה. הסרת משקפיים בלייזר מתאימה לקצרי ראייה בדרגה מתונה עד קלה, בעלי צילינדר, אנשים הסובלים מזוקן ראייה שלא משתמשים בתרופות וללא מחלות עיניים כרוניות קשות.

 

הסרת משקפיים בלייזר – איך זה עובד

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר נערך כאמור בחדר ניתוחים סטרילי על ידי מנתח עיניים. המנתח מרטיב את עיניו של המטופל ומרכיב עליהן טבעת יניקה על מנת למנוע תזוזה של העין והקרנית. עם מכשיר מיוחד הוא חותך את הקרום מרקמת הקרנית ומסיר אותו באופן זמני. רק אחרי שהלייזר מעצב את הרקמות של הקרנית המנתח משיב את הקרום למקומו כדי שיתאחד בחזרה עם גלגל העין. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה