שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

אבחון מחלת קוליטיס


דוד פלדמן

BioControl טכנולוגיה חדשה לירידה במשקל

 
 

 

אבחון מחלת קוליטיס

המחלות מהן אנשים יכולים לסבול מחולקות על פי הרפואה לקבוצות שונות, ובתוך הקבוצות ישנה חלוקה נוספת לתת קטגוריה כזו או אחרת. עבור מספר קבוצות של מחלות, הנטייה של הרופאים היא לשדר מסר למטופל שלמעשה אין באפשרותם לרפא אותו כליל מהמחלה, ולכן על המטופל למצוא דרכים לחיות בשלום עם הבעיה שמפריעה לו. בתוך קבוצות אלה, אשר אינן זוכות לטיפול יסודי, נמצאות חלק מבעיות העיכול, ותת קטגוריה אשר נוכל למצוא בין מחלות העיכול השונות היא מחלה הנקראת קוליטיס, אשר עלולה לגרום לירידה משמעותית באיכות החיים של האדם הסובל ממנה.

מהי מחלת קוליטיס?

קוליטיס היא מחלה של המעי הגס, והמדובר הוא במחלה כרונית מסוג דלקתי. בעיות עיכול כגון מחלת הקוליטיס נשארות ללא פתרון גם כיון שלמעשה הרופאים והמומחים בתחום לא יודעים לומר ממה בדיוק המחלה נובעת. קוליטיס יכולה להתפרץ בשני גילאים שונים במהלך חייו של אדם, כאשר טווח הגילאים הראשון הוא עד שנות העשרים המאוחרות, והטווח השני שבה עלולה להתפרץ מחלה זו, היא בסביבות גיל שישים.

גורמים  וסימפטומים למחלה

כחלק מהעובדה כי מדובר על בעיה הקשורה בעיכול, הרופאים אינם יודעים להגיד בוודאות מה בדיוק גורם למחלה זו, כיוון שאצל אדם אחד היא יכולה להתעורר כתוצאה מסיבהאחת, ואצל אדם אחר כתוצאה מסיבה אחרת. היום הרופאים והמומחים מסכמים כי יכולים להיות מספר גורמים למחלתהקוליטיס, הקשורים בדרך כלל בתזונה שממנה ניזון החולה, וכמו כן גורמים השייכים לסביבה שבה אנו חיים, כלומר זוהי מחלה שיכולה להיות מושפעת מזיהום סביבתי. גורמים נוספים למחלת קוליטיס יכולים להיות גנטיים ומצבים נפשיים שונים שמהם סובלים החולים. המחלה בדרך כלל מתבטאת בתלונות של החולים על גזים, בחילות, כאבי בטן ובמקרים מסוימים גם ירידה בתאבון.

אבחון קוליטיס וטיפול במחלה

הדרך המקובלת על פי הרפואה הסטנדרטית לאבחון קוליטיס היא על ידי בדיקת צואה ועל ידי בדיקת קולונוסקופיה, והתוצאות יעידו אם אכן מדובר במקרה של מחלה זו. כיום טיפול בקוליטיס כולל בעיקר תרופות מסוגים שונים ושינויים בתפריט התזונה של החולה. כדי לדעת איזה שינויים בדיוק על החולה לעשות בתחום התזונה, יהיה זה חכם מצידו להיבדק על ידי המכשור המשוכלל של חברת ביו-קונטרול, אשר תוכל על ידי בדיקה לסמן את המזון שאליו מתעוררת רגישות יתר אצל החולה. חברת ביו-קונטרול מצוידת במכשיר שיש לו יכולתזיהוי רגישות לעשרות אלפי חומרים, ובהתאם  לתוצאות הבדיקה, יוכל החולה לדעת איזה מרכיבים עליו להוריד מהתפריט שלו, כדי להקל על הסבל  ממחלת קוליטיס שממנה הוא סובל ברמה כזו או אחרת. תוצאות הבדיקה ניתנות במקום, וכמו כן אין כל סיכון בבדיקה כזו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה