שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

דיקור סיני בירושלים


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

הדיקור הסיני הוא שיטת טיפול עתיקה שמקורה בסין העתיקה. מסמכים רשמיים וכן ממצאים ארכיאולוגיים מספרים על שימוש בשיטה בתקופות קדומות ביותר.

התיאוריה שמאחורי הטיפול

מאחורי אקופונקטורה(דיקור סיני בירושלים) קיימת תיאוריה רפואית. היא מתמקדת במושג שנקרא אנרגיית צ'י. הצ'י אמור לזרום בנתיבי האנרגיה של הגוף, הם המרידיאנים. הרפואה הסינית סוברת כי מחלות נגרמות בשל חוסר איזון בזרימת האנרגיה דרך המרידיאנים. וגרסה זו נוגדת את המדע שמאחורי הרפואה המערבית. במטרה לבטל את החסימה ולהפנות מחדש את זרם האנרגיה מבצעים את הטיפול.

כיצד מבצעים את הטיפול?

מכניסים מחטים דקיקות לנקודות מסוימות ברקמת העור, נקודות אלו נקראת בשם נקודות דיקור. אמנם יש כמה דרכים לספר את נקודות הדיקור הללו, אבל לרוב מציינים בין שלוש מאות חמישים לארבע מאות נקודות. אקופונקטורה רפואית מועילה להקלה על כאבים לצד טיפולים נוספים. והיא מוכרת בחברות הביטוח.

כיצד פועלת השיטה?

בבואנו להבין את שיטת הפעולה אנו עלולים להיתקל בקושי. מכיוון שבמדעי הרפואה המערביים אין כלל היכרות עם המונחים השימושיים בשיטה זו. אין מרידיאנים ואנרגיית צ'י – המושגים הללו לא מוכרים כלל אצל חוקרים קליניים. אך מנגד מדענים ניסו להסביר את השיטה באמצעות מונחים רפואיים מקובלים.

הגרסה הסינית העתיקה

על פי תורת הרפואה הסינית כוח החיים של גוף האדם תלוי בזרימה מאוזנת של אנרגיה. האנרגיה הזו נקראת צ'י, דם או אנרגיה חשמלית ממערכת העצבים. הצ'י אמנם אמור לזרום בגופנו, אך הוא עלול גם להיות חסום. החסימה גורמת לכאב והיא עלולה להזיק לתפקוד שלנו בחלקים שונים גוף. תפקידו של המדקר הוא לפתוח את החסימות שנוצרו, ובכך לאפשר לצ'י לזרום טוב יותר בגוף. הזרימה המיטבית תועיל ליצירת איזון בגוף.

כיצד מסבירים זאת באמצעות מדע?

בשנות השבעים זיהו מדענים את האנדורפינים. אלו כימיקלים שמקלים על כאבים ויוצרים תחושה של הנאה. המחקרים מראים כי דיקור סיני שמתבצע היטב מסוגל לייצר פרץ של אנדורפינים שיקלו על כאבים שונים או על אי נוחות מולו מתמודד המטופל. אך המדע לא יודע להסביר במה מועילות הסיכות הזעירות עבור הפרשת האנדורפין.

האם הטיפול כואב?

המחטים דקות ביותר, ומרבית המטופלים לא חשים בהם בכלל, או חשים במידה מועטה. הטיפול בטוח ולא יוצר כאב או חוסר נוחות.

אולי גם לכם יוכל הדיקור להועיל? צרו קשרו יחד נבדוק האם הכאבים או המצוקה שלכם יוכלו להיפתר בעזרת דיקור סיני.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה