שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2370
מאמרים: 7340
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

דיקור סיני לשיפור מדדי ספירת זרע


המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 אחד מכל שישה זוגות חווים בעיה בפוריות, הידעתם? הנתונים הללו הזו מתייחסים רק לזוגות שהסכימו להודות  שהם אכן נתקלים בבעיה בכניסה להריון. מחקרים מראים כי לארבעים אחוז מסך כל מקרי חוסר הפוריות קשורים לבעיות פוריות הקשורות לבריאות נשים, כארבעים אחוז נוספים קשורים לבעיות פוריות הקשורות לבריאות גברים ואילו עשרים אחוז נוספים לבעיות הפוריות הם ממקור לא ידוע. במידה ואתם חווים בעיה המקשה עליכם להכנס להריון, חשוב ששני בני הזוג יבצע בדיקות שיכללו בין השאר, בדיקת זרע כוללת, במטרה לגלות מהו המקור הגורם לבעית הפוריות. 

הדיקור הסיני נמצא מחקרית כיעיל בטיפול בבעיות זרע שונות. בעיות הקשורות לזרע עשויות להתבטא בכמותו ו/או לאיכותו של הזרע. כדי לדעת מה הבעיה המדוייקת יש לבצע בדיקת זרע פשוטה. לשם ביצוע הבדיקה יש לבקש מרופא המשפחה שלך (רופא מטפל) הפניה לביצוע בדיקת זרע, במהלכה יהיה עליך להעביר דגימת זרע ישירות למעבדה. שלב זה גורם ללא מעט מבוכה או לחץ בקרב הגברים, תחושה זו מיותרת משום שאת דגימת הזרע אתם נותנים בבית ומעבירים אותה תוך שעה למעבדה הקרובה.

בדיקת זרע היה פשוטה  מאוד ומתחלקת לשלושה מרכיבים:

1. תנועתיות - מטרת הבדיקה היא לבדוק מהו האחוז של הזרעונים הנעים לכיוון קדימה.

2. ספירת זרע - אולי חלקו החשוב בשל הבדיקה. וכאן תופס החוק הפשוט שכמה שיותר הרי מדובר בתוצאה טובה יותר.

3. מבנה הזרע (מורפולוגיה) - בדיקה הבא למפות ולבדוק את מבנהו של הזרע. טבעי לחלוטין שחלק מכמות הזרע תהיה בעלת פגמים במבנה.

אם תוצאות הבדיקה אינן תקינות, יהיה עליך לשוב לחזור ולבצע אותה בטווח של חודש.

ייצור תקין של זרי הינו כמאה מיליון זרעונים ביום ואילו במהלך חייו של הגבר הוא עשוי לייצר כמות העולה על טריליון זרעונים.

יצור הזרע הוא תהליך ממושך יחסית, לא פחות מ-70 ימים (מתאי אב ועד זרעונים בשלים). ולכן, יש לזכור שבדיקת זרע שמתבצעת היום משקפת למעשה, תהליכים שקרו בגוף לפני מספר חודשים. נוזל הזרע כולל: זרעונים והפרשות מבלוטות שדרכן עובר נוזל הזרע בדרכו החוצה. (לדוגמא: בלוטת הפרוסטטה (ערמונית) ואחרות).

 

כיצד תוכל לסייע הרפואה הסינית לבעיות בזרע?

 

לא מעט מחקרים בוצעו בתחום. המחקרים הוכיחו כי הדיקור הסיני עשוי לסייע ב:

 * הגברת תהליך ייצור הזרע

 * שיפור בתנועתיותו של הזרע

 * שיפור המאזן ההורמונלי בגוף, מה שמשפיע על לפוריות

 * שיפור בכמות תאי הזרע התקינים

 

מה תוכל לעשות אתה בכדי לסייע?

 

יש להימנע מחשיפת שק האשכים לטמפרטורה גבוהה. טמפרטורת הגוף הכללית הינה כשלושים ושבע מעלות צלזיוס. הטמפרטורה הדרושה לתפקוד האופטימלי של הזרע הינה 32 מעלות. ולכן, כל פקטור המשפיע על טמפרטורת שק האשכים למשך פרק זמן כלשהוא, עשוי להשפיע על הזרע. דוגמאות למצבים מסוג זה הם: אמבטיות חמות וג׳קוזי, סאונה, תחתונים או מכנסיים צמודים. כל אחד מהגורמים שתארתי זה עתה, יכולים "לבשל" את הזרע, מצב שיפגע בו. 

יש לשים לב לתרופות הניטלות, זאת משם שתרופות מרשם רבות עשויות לפגוע בפוריות. למשל: אנטיביוטיקות מוכרות כמו פנצילין או טטרציקלין, עלולות לפגוע באיכותו של הזרע. דוגמא נוספת היא תרופה כמו פניטואין (תרופה המטפלת באפילפסיה) או גלוקוקורטיקואידים (מדובר בהורמונים כמו למשל: קורטיזון) ותרופות ממשפחת הסולפטיים (מדובר בתרופות הבאות לטפל בדלקת ראומטית), כל אלה, עלולות להשפיע על תנועתיותו של הזרע. מלבד לתרופות שהוזכרו זה עתה, ישנן תרופות ללא מרשם רופא או סמים שלהם עשויה להיות גם כן, השפעה לרעה על הזרע. דוגמא לחומרים שכאלה הם החומרים הכימיים שנמצאים בבמריחואנה. הם קשורים מאוד להורמון הטסטוסטרון ועשויים לגרום  לכך שהגוף ייצר פחות ממנו. מעבר לכך, לעתים נוצר במצב בו שוקעים חומרים מהמריחואנה באשכים ולהם תהיה השפעה על החשק המיני (ליבידו) או אפילו לפגיעה בזיקפה ואף לעיתים, לחרדות הקשורים ליחסי מין (כמו לשמל: חרדת ביצוע). חומר נוסף אשר לו השפעה שלילית על הזרע הוא הניקוטין מעשן הסיגריות. אומנם, בשונה  מהמריחואנה, ניתן לראות בשיפור באיכות הזרע תוך זמן קצר מרגע הפסקת העישון(תוך כמה חודשים). ישנם סמים אחרים, כמו קוקאין לדוגמא אשר עשויה להיות להם השפעות דומות על הזרע כמו לאלו של המריחואנה. 

היה מודע לתזונה שלך - ניתן למצוא אסטרוגן המצוי במאכלים כמו עוף ובשר, עלול לפגוע בתאי סרטולי, האחראיים על ייצור הזרע. 

כלים מפלסטיק עלולים לפלוט אסטרוגן גם כן. לכן, יש להימנע מחימום פלסטיק במיקרוגל  (אלא אם מדובר בפלסטיק מתאים) או מלשתות מבקבוקי פלסטיק חמים (זאת כמובן, אלא אם צויין אחרת על גבי האריזה). העדיפו תמיד לשתות בכוסות זכוכית. אך אם החלטתם בכל זאת לשתות מים מבקבוק מים מפלסטיק, ודאו כי הוא לא נחשף זמן רב לשמש. 

כולי תקווה כי המידע שהבאתי כאן יסייע לכם, במידה ועדיין קיימות שאלות, אנא פנו אליי להבהרות.  

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה