שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2367
מאמרים: 7363
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

דיקור סיני תסמונת המעי הרגיז


רונן

רונן רוזנבלט ניר - מומחה לטיפול ברפואה סינית (דיקור סיני, צמחי מרפא ודיקור שלא באמצעות מחטים)

אתר: http://www.acufamilyclinic.com

כתובת הקליניקה: רחוב ארלוזורוב 62 תל אביב

טלפון: 052-2730115

 
 

חודש אפריל מוקדש למודעות לתסמונת המעי הרגיז. לתיסמונת זו טרם נמצא טיפול ברפואה המערבית אך היא בהחלט ניתנת לריפוי באמצעות הרפואה הסינית (דיקור סיני).  

תסמונת המעי הרגיז היא שם של מצב רפואי הכולל מספר לא קטן של סממנים גופניים הגורמים, בין השאר, לתחושת אי נעימות בבטן. תחושה זו קשורה לשינויים בהרגלי היציאות. שמה של תסמונת המעי הרגיז נקבע כך בשל העובדה כי המעי הרגיז אינו מתנהג בצורה תקינה, וזאת, ללא כל מחלה ידועה ברקע או בשל כל סיבה אחרת הנראית לעין.   שכיחות התסמונת באוכלוסיה היא כ-10%-20% אך עם זאת, רק כ-5% עד 7% מהסובלים בה, מאובחנים ככאלה החולים בה.

ההתבטאויות הפיזיות של התסמונת המעי הרגיז עשויים להיות: שילושלים, עציריות או שניהם . לעיתים קרובות, ניתן לראות מטופלים בקליניקה המתלוננים על שילשולים ועצירויות לסירוגין, זאת אומרת, פעם זה קורה ופעם השני.  בנוסף לסממנים הללו, עשויים להופיע עוד תחושות כמו תחושת נפיחות  או גזים. 

הרפואה הסינית גורסת כי האנרגיה האחראית על מערכת העיכול היא האנרגיה המשוייכת לטחול. נמצא תמיד חולשה של מערכת העיכול  אצל אדם הסובלים מתסמונת המעי הרגיז. חולשה זו מתבטאת בחולשה בשל אנרגית הטחול.  חוסר איזון אנרגתי נוסף הקשור לתסמונת המעי הרגיז קשור לאנרגיה של הכבד. אם יופיעו שני מצבי חוסר האיזון שהוזכרו (חסימה באנרגיית הכבד וחולשה באנרגיית הטחול), יווצר מצב חדש הנקרא: כבד פולש לטחול. סינדום זה הינו, על פי התפיסה של הרפואה הסינית, הגורם העיקרי לתסמונת המעי הרגיז. 

כיום, יודעת הרפואה המערבית שקיים קשר ישיר והדוק בין רמות המתח (סטרס) היומיומיות ובעיות  הקשורות במערכת העיכול ו/או הופעת התיסמונת. ולכן טוענת הרפואה הסינית כי לרמות גבוהות של מתח ישנה השפעה על שני האיברים שהוזכרו זה עתה, זאת אומרת, גם על הכבד וגם על הטחול.

מהלך הטיפול במטופל עם תסמונת המעי הרגיז יהיה שילוב נכון של הטכניקות של הרפואה הסינית. זאת אומרת, הטיפול שלי יהיה באמצעות סדרת טיפולים בדיקור סיני (תדירות הטיפול היא לרוב פעם בשבוע אך כמובן שאמירה זו אינה תופסת לגבי כולם ועשויה להשתנות בין מטופל ומטופל וזאת, בהתאם לפאתולוגיה שלו), נטילת מרקחת (פורמולה) צמחית המורכבת משילוב של צמחי מרפא סיניים. בנוסף, אתן המלצות לשינויים בתזונה ובאורח החיים. המטרה הטיפולית תהיה חיזוק האנרגיה של הטחול והנעת האנרגיה של הכבד. באמצעות הבאה לאיזון בין שניהם, נשים לב לשינויים והטבה ממשית בסימפטומים של התיסמונת. 

ולסיכום, מטפל מוסמך משולב אבחון וטיפול נכונים ואשר ימליץ לשינויים בהרגלי התזונה ואורח החיים, עשוי לגרום להפוגה ושיפור רב ואף להעלמת הסימפטומים של התיסמנות לגמרי. ולכן, אני ממליץ לכם בחום לגשת לטיפול עוד היום באמצעות מטפל מוסמך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה