שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

הומאופתיה בראי הרפואה המערבית


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

 

תפיסת העולם של הרפואה המערבית רחוקה מאוד מהתפיסות המסורתיות של רפואות עממיות ובמיוחד של רפואת המזרח. בתפיסת העולם המודרנית לכל מחלה יש מחולל או מספר מחוללים שהם הסיבה לה, ומציאת הסיבות תוביל למציאת פיתרון ולאפשרויות ריפוי. בניגוד לכך, בתפיסות של רפואה מהמזרח כמו למשל רפואה סינית, מתייחסים לאדם כשלם, ולהבטים גופניים נפשיים ורוחניים שהוא מצוי בהם.

 

אם כי רבים נוטים לחשוב כי הומאופתיה משוייכת לרפואה מתרבות המזרח, אין זה כך. הומואופתיה איננה שיטה בתוך זרם הרפואה מהמזרח, כי אם פיתוח מהמערב תוך דיאלוג עם הרפואה המודרנית. הומאופתיה היא תורת ריפוי הדומה באמצעות הדומה. לפי ההומאופתיה, מה שגורם לשפעת למשל יכול גם לרפא אותה. התנאי שקובע אם חומר הוא מזיק או מרפא טמונה בכמות איתה האדם בא במגע.

 

מדוע אם כן רבים נוטים לחשוב כי הומאופתיה היא חלק מהרפואה המזרחית? סיבה ראשונה היא השיוך של הומאופתיה לתחום הרפואה המשלימה- בדיוק כמו הרפואה הסינית למשל. סיבה נוספת היא תפיסת העולם עליה נשענת ההומאופתיה. בדומה לרפואה סינית, גם ההומאופתיה רואה פוטנציאל אדיר בכוחות הריפוי של הגוף, ומבקשת לחזק את האדם, ולא רק לטפל במחלות כשהן מופיעות בצורה חקה וברורה.

 

נכון שישנם מצבים בהם ההומאופתיה מבקשת להעלים סימפטומים גופניים כמו למשל דלקת גרון או כאבי ראש , אבל המטרה שלה איננה רק להעלים סימפטומים אלא לסייע לחזק את המערכת החיסונית, ולתמוך בכוחות הריפוי הטמונים בפוטנציאל הטבעי של כולנו.

 

הומאופתיה היא תורה מעניינת מאוד, ועל מנת להשתמש בה יש ללמוד די הרבה בנוסף ללימוד תחומי רפואה מערבית רגילה. זו תורה של דילול חומרים לפי נוסחאות, ודרך האבחון של ההומאופת היא יסודית וחשובה להמשך התהליך הטיפולית. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה