שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

הידרותרפיה- סוגי הטיפול הקיימים


גבי טפרברג

גבי טפרברג, מנכ"ל גלגל הצלה - מרכז הידרותרפיה ולימודי שחייה.

בגלגל הצלה מתמחים בטיפולי הידרותרפיה, לימודי שחייה לילדים, שחיית תינוקות, לימודי שחייה לנוער, לימודי שחייה למבוגרים, לימודי שחייה לקשישים וכמו כן מתקיימת פעילות אירובית במים. במרכז צוות מקצועי ומנוסה, רובו נמצא במרכז שנים רבות, במטרה לתת מענה לכל צרכי האוכלוסייה המגוונת. 

 

 
 

מהי הידרותרפיה-

הידרותרפיההיא טכניקת טיפול שפותחה עוד במאה ה19. טכניקה זו מבוססת על טיפול במים, והשימוש בה מתבצע בתוך בריכה טיפולית מחוממת. הידרותרפיה היא טכניקה שנועדה לטפל בין השאר בבעיות פרקים, כאבי גב ואפילו בנכויות מסוימות. הרעיון שעומד מאחורי הטכניקה הזו, דומה מאוד לפיזיותרפיה, כאשר מחזקים נקודות מסוימות שאמורות לחפות על נקודות חלשות אחרות. מכיוון שהידרותרפיה מנסה לטפל בבעיות שונות ומגוונות, נוצרו עם השנים טכיקות שונות של טיפול בשיטת הידרותרפיה, שכל אחת מהן מתמקדת בטיפול בבעיה מסוימת.

 

הבחירה באיזו שיטה לטפל תלויה במטפל ובמטופל יחדיו. המטפל שאמור להכיר את מגוון השיטות השונות אמור להתאים למטופל את השיטה המתאימה לו, תוך התחשבות במגוון הבעיות הספציפיות לאותו מטופל, והתאמת השיטה שתוכל לתת לו את המענה הנכון והמהיר ביותר.

 

הידרותרפיה- שיטות הטיפול השונות-

הידרותרפיה מתחלקת לסוגים שונים של טיפול, הראשונה שבהם היא שיטת "הליוויק", כאשר הרעיון שעומד מאחורי שיטה זו היא להפוך את המטופל לעצמאי בכמה שפחות זמן (מס' מפגשים). טכניקה זו מתבצעת לרוב בקבוצה, בה המטופל לומד לשמור על שיווי משקל ולנשום נכון עד שיכול לנוע בזכות עצמו במים. טכניקה זו מתאימה לכל האנשים ולכל סוגי הנכויות.

 

שיטה נוספת נקראת "וואטסו" היא שיטה בה המטפל מבצע עיסוי במטופל אשר שוכב בצורה עוברית במים. התנועות אשר יבצע המטפל יהיו של פשיטה וכיפוף של האיברים הרלוונטים. שיטה זו מזכירה את הפזיותרפיה בעיקר, העיסוי בתוך המים גורם להרפיה של שרירי המטופל ובכלל עוזר בהקלה על כאבי שרירים.

 

שיטה נוספת היא "הידרו סטרצ'ינג", והיא שיטה שנועדה בעיקר לטיפול בכאבי גב קשים. לפי שיטה זו מבצע המטפל במטופל מתיחות מתחת למים. באמצעות טכניקה זו מרפה המטפל את שרירי המטופל ומקל באופן מיידי על כאבו. שיטה זו היא לרוב רק חלק מטיפול כולל.

 

שיטה נוספת ואחרונה הינה "ווטר דאנס" והיא שיטה שלקוחה מעולם הריקוד, אשר עבר שינוי והומר לשיטה טיפולית. אומנם זהו תחום שאיננו מוכר כיום כתחום טיפולי, אך הוא עוזר להתמודד עם בעיות נשימה או פחדים מסוימים. הרוגע והריכוז שהשהייה במים משרים על המטופל, מאפשרת סוג של מדיטציה שבשילוב עם עולם הריקוד הופכת את הטיפול הנ"ל למהנה ומועיל כל כך.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה