שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

הכל על אנדומטריוזיס


Binyamin t
 
 

הריון ולידה הם תהליכי חיים הנראים לרובנו כמובנים מאליהם, אולם אין כך הדבר וישנן נשים שיש להן קשיים להרות בשל בעיות או מחלות. אנדומטריוזיס מוכרת כאחת מהמחלות הגינקולוגיות בה ניתן למצוא תאי רירית הרחם גם מחוץ לרחם באזורים שונים בגוף. המחלה מאובחנת אצל הנשים הסובלות ממנה בגילאי 25-40, המחלה עלולה לגרום לפגיעה במערכת הרבייה ואף לגרום לדיכאון ועייפות.

תסמינים למחלת אנדומטריוזיס

אחד מהסימפטומים הנפוצים של מחלת אנדומטריוזיס הוא כאבים חזקים במיוחד בזמן הוסת בנוסף להתכווצויות המוכרותת בזמן מחזור, לעתים יהיה הכאב משתק. ההידבקויות והצלקות הפנימיות גורמות להפרעות בתפקודם של האיברים שנפגעו לרבות כאבים בעת קיום יחסי מין, הפרעות בשלפוחית השתן, בעיות במערכת העיכול ועוד. כמו כן, עם התפתחות המחלה קיימים מקרים רבים בהם נגרמות גם בעיות פוריות.

הסיבות למחלה

קיימות שתי סברות באשר להתפתחותה של אנדומטריוזיס, כאשר האחת טוענת כי ישנה תנועה של תאי רירית רחם מהרחם בזמן הוסת דרך החצוצרות אל חלל הבטן, תופעה אשר קיימת אצל מרבית הנשים. מומחים סבורים שנשים המפתחות אנדומטריוזיס סובלות ממערכת חיסונית שלא מצליחה להילחם בנגעים אלו כהלכה והם מצליחים להתמקם בתוך חלל הבטן. סברה זו אינה מסבירה מקרים נדירים של התפתחות המחלה באזורים שאינם בקרבת הרחם, או הימצאותם אצל גברים. הסברה השנייה טוענת שישנם שרידי תאי גזע עוד מהימים בהם האישה היתה עובר ואלו בבגרותה עלולים להתפתח לתאי רירית רחם בתנאים הורמונליים מסוימים. המחלה עצמה אינה גורמת למוות ישיר, אם כי היא עלולה להסתבך ולהוביל למצב הדורש ניתוח חירום כגון: התפוצצות ציסטות אנדומטריומה, חסימת מעי וכדומה.

טיפול בדיקור

טיפול בדיקור סיני מסייע למי שלוקה במחלת אנדומטריוזיס, מאחר והטיפול גורם לאיזון הורמונאלי, מפחית את הדלקת על ידי הנעת דם לרחם, מחזק את המערכת החיסונית ומטפל בצלקות אם קיימות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה