שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

הקשר בין הומאופתיה קלאסית ויהדות


Breslev

ברסלב - אתר וישיבת ברסלב - יהדות בטעם טוב !

מוקד התפילות, מסירת שמות לתפילה וברכה (חינם), בכותל קבר רחל וקברות צדיקים,  ולהבדיל אמירת קדיש ותיקון נפטרים !

 
 

 

הקשר בין הומאופתיה קלאסית ויהדות

רקע: ההומאופתיה התגלתה לפני כ200 שנה בגרמניה ע"י רופא בשם האנמן שמואל  

ד"ר האנמן הבחין ששיטת הטיפול הרפואית אינה מביאה לריפוי אמיתי באומץ רב החל לבקר את השיטה הרפואית האלופטית שמבוססת על התנגדות למחלות שמתעוררות באדם. האנמן החל לטעון שסילוק התופעות (סימפטומים) אינו מביא לריפוי האורגניזם ומשיג תוצאה הפוכה של העמקת החולי לשכבה פנימית יותר נסתרת יותר שמביאה קלקול עמוק ברמה הפיזית ונפשית  שכתוצאה מכך רמת בריאות האדם יורדת.  

האנמן הגדיר מחדש עקרות של בריאות וחולי וחיפש דרך לרפא באמת את הפונים אליו עם תופעות שונות. מתוך שהתרופות האלופטיות גוררות תופעות לואי קשות  החל בניסויי דילול שונים של חומרים טבעיים מגוונים וכך גילה שני עקרונות חשובים שעליהם ביסס והרחיב את הרפואה ההומאופטית.

עיקרון ראשון הוא עיקרון הדילול והכאה. בעוד שבדילול רגיל החומר מאבד את יעילותו נימצא שבדילול והכאה שפיתח יעילות החומר נשמרת למרות הדילולים ותופעות הלואי נעלמות.

העיקרון השני  דומה בדומה מרפא. השפעת החומרים השונים בטבע על האדם הינה דו סטרית בעוד שהשפעת כמות גדולה (מנת יתר) מביאה לתופעות פיסיות ונפשיות שונות שמפריעות לבריאות תקינה של האדם שאותו חומר עובר דילול והכאה הוא מחולל ריפוי והטבה של אותן תופעות שקלקל.

במילים אחרות מה שיכול לקלקל יכול גם לתקן !

עיקרון זה נימצא בתורה והוא כלל גדול בחסידות ברסלב, והדוגמאות הן רבות... אצל האנמן היה זה הגופרית חומר שיוצר כוויות עור קשות אך מפורסם היום שמחולל ריפוי והטבה במחלות עור שונות. עוד דוגמה נפוצה בצל גינה שגורם להפרשות שקופות מאף ודמעות עינים אדומות ושורפות וכו' כידוע לכל הבשלנים. הרמדי מבצל גינה מרפא תופעות אלרגיות שמתאפינות באותם תופעות בהצלחה רבה.

אותו עיקרון אנו מוצאים בספר שמות טו' פרשת בשלח, כאשר המים לא היו ראויים לשתיה מתוך שהיו מרים. התיקון שציוה הקב"ה למשה היה לערבב במים ענף מעץ מר. שדרך האדם להמתיק המר במתוק ודרך ה' להמתיק המר במר (תנחומא כד).

פלא פלאים כמה דומה העיקרון הנ"ל לרעיון הרפואה ההומאופטית [דומה בדומה מרפא].

כב וַיַּסַּע משֶׁה אֶת-יִשְרָאֵל מִיַּם-סוּף וַיֵּצְאוּ אֶל-מִדְבַּר-שׁוּר וַיֵּלְכוּ שְׁלשֶׁת-יָמִים בַּמִּדְבָּר וְלא-מָצְאוּ מָיִם:  

כג וַיָּבאוּ מָרָתָה וְלא יָכְלוּ לִשְׁתּת מַיִם מִמָּרָה כִּי מָרִים הֵם עַל-כֵּן קָרָא-שְׁמָהּ מָרָה:                           

כד וַיִּלּנוּ הָעָם עַל-משֶׁה לֵּאמר מַה-נִּשְׁתֶּה: כה וַיִּצְעַק אֶל-יְהוָה וַיּוֹרֵהוּ יְהוָֹה עֵץ וַיַּשְׁלֵךְ אֶל-הַמַּיִם וַיִּמְתְּקוּ הַמָּיִם שָׁם שָם לוֹ חֹק וּמִשְׁפָּט וְשָׁם נִסָּהוּ:                                                                                                 

כו וַיּאמֶר אִם-שָׁמוֹעַ תִּשְׁמַע לְקוֹל יְהוָֹה אֱלהֶיךָ וְהַיָּשָׁר בְּעֵינָיו תַּעֲשֶה וְהַאֲזַנְתָּ לְמִצְוֹתָיו וְשָׁמַרְתָּ כָּל-חֻקָּיו כָּל- הַמַּחֲלָה אֲשֶׁר-שַמְתִּי בְמִצְרַיִם לא-אָשִים עָלֶיךָ כִּי אֲנִי יְהוָֹה רפְאֶךָ:

ועוד התורה מצינת ששם טמון חוק מחוקי ה'. סמיכות הפסוקים בענין הרפואה דוקא מלמדת אותנו מעבר לכל ספק שכאן ישנו עיקרון בסיסי בבריאות וחולי דרך האדם להתנגד לתופעות המפריעות לו שהוא מעונין לסלק אותם מעליו באופן המהיר והקל ביותר.

אם כן מה הוא עושה? ממתיק המר במתוק. מיד מחפש מגמה הפוכה לנטרל להמתיק לדכא את התופעות המפריעות. דרך זו של דיכוי אינה פותרת את הבעיה היא רק מחריפה אותה אך לעת עתה ישנה הפוגה בסבל האדם.

החוק שהתורה מלמדת לשמוע בקול ה' .. לשמור חוקיו. הדרך היא דרך התבוננות האם הלכתי בדרך הנכונה? האם עשיתי החלטות שמובילות לבריאות? האם אני ממלא את המוטל עלי?

התופעות החולניות באות לרמז לנו שסטינו מהדרך. ההחלטות שלנו הביאו למצב חדש שמגביל את חופש הבחירה אין אנו יכולים להמשיך באותה דרך צריך לעצור ולעשות חושבים. התופעות החולניות הינם תמרור דרך מאת הבורא, עצור! עשה חשבון נפש, תקן דרכיך כי אני ה' רופאך.

מאת תלמידים כותבים

תלמיד בישיבת ברסלב מאיר

אייזן אברהם הומאופת קלאסי ומרפא בקליניקה בירושלים 052-3115424.     


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה