שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

טיפול באלרגיה – רפואה משלימה


איי ליבנה

MasterPlus קלינקה לרפואה משלימה - מתמחה בדיקור סיני ודיקור יפני.

 
 

 

אלרגיה היא רגישות יתר של הגוף לחומר (אלרגן), שבמצב טבעי אינו אמור לגרום לתגובה כלשהי. מערכת החיסון מזהה בטעות את הגורם החיצוני כמזיק ומייצרת נוגדנים, הגורמים להופעתם של תופעות הלוואי של האלרגיה.
יש סוגים שונים של אלרגיה – אלרגיה למזון, לבעלי חיים, לפרחים, בשמים ועוד.
לרפואה הקונבנציונאלית המודרנית קשה להתמודד עם טיפול באלרגיה והיא בוחרת להתמקד בטיפול  מניעתי ו/או סימפטומטי לטווח המיידי.
לרפואה המשלימה, לעומת זאת, יש שיטות ייחודיות לטיפול בשורש הבעיה ולמניעת הישנות הסימפטומים בעתיד. הדגש הוא כמובן על טיפול באלרגיה בדרך טבעית ונטולת תופעות לוואי.

טיפול באלרגיה בהתאם לסוג הבעיה

הטיפול באלרגיה יותאם לכל מטופל ומטופל בהתאם לסוג הבעיה, לחומרתה ולגורמים להיווצרותה.
בין הגורמים השכיחים לאלרגיה ניתן למנות:

 אלרגיה למזון – תגובת יתר של מערכת החיסון לאכילת מזון כלשהו – בוטנים, אגוזים, מוצרי חלב ועוד. התגובה האלרגית תתרחש סמוך לאכילת המזון (האלרגן). טיפול באלרגיה למזון ברפואה הקונבנציונאלית יכלול בעיקר טיפול מניעתי (הרחקת האלרגן מהמטופל).

אלרגיה לפרחים וצמחים – אלרגיה לפרחים (קדחת השחת) היא אלרגיה שכיחה בארץ ובעולם. היא נקראת גם אלרגיה עונתית, כיוון שהיא מופיעה באביב, בתקופת הפריחה.

אלרגיה לאבק/קרדית האבק – גם אלרגיה לאבק היא אחד מהסוגים הנפוצים של האלרגיה. האבק נמצא בכל מקום – בבית, במשרד, בחוץ ולכן טיפול באלרגיה לאבק הכרחי וחיוני, מייד עם הופעת הסימפטומים האופייניים.

אלרגיה לבשמים, קרמים, מסנני קרינה ועוד – רגישות יתר לתכשירי קוסמטיקה באה לידי ביטוי בתגובה דלקתית בעור. טיפול באלרגיה בעור יכלול גם טיפול מניעתי.

אלרגיה לתרופות – אלרגיה לתרופות נדירה יותר, אך היא עלולה להיות מסוכנת. התרופות העיקריות שגורמות לאלרגיה הן: פניצילין, אספירין, תרופות נוגדות דלקת ואופטלגין.

אלרגיה לבעלי חיים – רגישות יתר לחלבון (אלרגן) שנמצא בשערות, בקשקשים וברוק של בעל החיים. גם טיפול באלרגיה לבעלי חיים יכלול טיפול מניעתי או נקיטת פעולות להפחתה של כמות החלבון (האלרגן) בסביבת החולה.

התסמינים השכיחים לאלרגיה:

אלרגיה עשויה להופיע בכל גיל, אך היא הרבה יותר שכיחה אצל ילדים. כמו כן, יש לה מרכיב גנטי.
טווח התסמינים של אלרגיה ודרגות החומרה שלהם משתנים מחולה לחולה.
התסמינים השכיחים לאלרגיה הם: נזלת, התעטשויות חוזרות ונשנות, גרד, נפיחות, אודם בעור, בחילות, הקאות, כאבי ראש, עיניים דומעות, גודש בסינוסים, אסטמה וקוצר נשימה.
טיפול באלרגיה מייד עם הופעת הסימפטומים הכרחי, שכן, הזנחה שלה עלולה להחמיר מחלות קיימות או לגרום לבעיות ולמחלות נוספות כמו: מיגרנות, עייפות כרונית, אקזמה, סוכרת ואפילו דיכאון.

טיפול באלרגיה בדרך טבעית

לרפואה הקונבנציונאלית, כאמור, קשה להתמודד עם תופעות אלרגיה גם בתחום האבחון וגם בתחום הטיפול. לרוב, הטיפול הקונבנציונאלי מתמקד במתן תרופות אנטי-היסטמיניות כימיות להקלת התסמינים.
הרפואה האלטרנטיבית משלימה את הטיפול הקונבנציונאלי באופן טבעי, יעיל וללא תופעות לוואי:

רפואה סינית – לרפואה הסינית ניסיון של אלפי שנים בטיפול באלרגיה. מומחים מהתחום מתייחסים בתהליך האבחון הן לגורמים החיצוניים והן לאיזון הפנימי של המערכות בגוף. לאחר תשאול קפדני, מתבצע טיפול יסודי ומעמיק, הכולל דיקור סיני לאיזון, ריפוי ושיקום של המערכת החיסונית, מתן צמחי מרפא, המלצות לתזונה נכונה ובריאה ועיסוי (טווינא) - לאיזון האנרגיה בגוף.

רפואה יפנית – גם הרפואה היפנית מתפארת בניסיון של אלפי שנים בטיפול באלרגיה באופן טבעי, יסודי ואפקטיבי. לאחר תהליך של תשאול ואבחון מתבצע טיפול איכותי ומקיף הן בשורש הבעיה והן בסימפטומים הנלווים לה. הטיפול כולל דיקור יפני, מתן צמחי מרפא, המלצות לתזונה נכונה ושימוש בעזרי טיפול חדשניים ומודרניים.

אלרגיה היא אחת מהתופעות השכיחות ברפואה המודרנית המערבית ולעיתים קרובות, היא מקשה על התפקוד היום יומי. החדשות הטובות הן שלא צריך להמשיך לסבול. מומחים מתחום רפואה אלטרנטיבית ישמחו להעניק לכם טיפול באלרגיה, להעלמת הסימפטומים בהווה ובעתיד וליצירת אורח חיים בריא, מאוזן ורגוע יותר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה