שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

טיפול בדלקות גרון חוזרות באמצעות הומאופטיה


אדם

אדם,

פעילות גופנית, תזונה נכונה, חיים טובים

 
 

כל אחד מאתנו חלה בנקודת זמן זו או אחרת בדלקת גרון, לעתים אפילו יותר מפעם אחת. הרפואה מזהה מספר גורמים אשר עלולים לגרום לדלקת – דלקת גרון בקטריאלית, דלקת גרון נגיפית ודלקת כתוצאה מגירויים חיצונים החל מעישון וזיהון אוויר ועד לכימיקלים שנחשפנו אליהם.

מבין כל סוגי הדלקות, דלקת הגון הנגיפית היא זו השכיחה ביותר. לפעמים אנו שוכחים שלרפואה המודרנית אין ממש פתרון לנגיפים (וירוסים), בדרך כלל מחכים שהמחלה תעבור ונעזרים בטיפול תומך כמו למשך תרופות להורדת חום. לעומת זאת כאשר מדובר בדלקת גרון בקטריאלית, הנגרמת בדרך כלל על ידי חיידקי סטרפטוקוקוס, ניתן לטפל באמצעות אנטיביוטיקה.

דלקות גרון חוזרות

במקרים רבים אנו נתקלים במקרים של דלקות גרון חוזרות, כלומר חולם אשר זה עתה החלימו מדלקת גרון ותוך זמן קצר חולים שוב בדלקת גרון. כאשר ישנן דלקות גרון חוזרות, חיידקי הסטרפטוקוקוס מתיישבים על השקדים וגורמים לנפיחות, כאבים ואף קשיים בנשימה. בעבר רופאים מיהרו לבצע ניתוח שקדים, היום הם מנסים למצות את הטיפולים התרופתיים לפני שהם ממליצים לבצע הסרת שקדים. אך עדיין הרפואה הקונבנציונאלית עומדת חסרת אונים מול דלקות גרון חוזרות, היא אינה מטפלת בבעיה עצמה, בסיבה להופעת הדלקת אלא רק בסימפטום שהוא הדלקת עצמה.

דלקות גרון חוזרות – הגישה ההומאופטית

גם הרפואה הקונבנציונאלית וגם הומאופטיה מבינות את כוחה של המערכת החיסונית בריפוי עצמי. כאשר המערכת החיסונית אינה מצליחה להתמודד עם דלקת גרון הרפואה הקונבנציונלית מנסה להשתמש בתרופות להעלמת הדלקת. ההומאופטיה לעומת זאת מבינה שהבעיה היא היחלשות של המערכת החיסונית; דבר שיכול לקרות אפילו בעקבות לחץ בעבודה ושאר גורמים סביבתיים המוציאים אותנו מאיזון.

כאשר מגיעים אל  הומאופט עם בעיה של דלקות גרון נשנות הוא מנסה לאתר את הסיבות שבגללן המחלה חוזרת בצורה עקשנית. רבים מהחולים הם ילדים ולא אחת אנו רואים מקרים של היחלשות מערכת החיסון בעקבות יחסים לא טובים בין ההורים, טראומות שונות ושאר דברים הגורמים למצוקה אצל ילדים. לפי ההומאפטיה יש לטפל במקור הבעיה ובמקביל לחזק את המערכת החיסונית. בסופו של דבר המערכת החיסונית היא זו שתילחם בדלקת, אנו רק צריכים לטפח אותה.

ההומאפטיה מטפלת בדלקות בצורה שונה, אין טיפול אחיד המתאים לכולם אלא טיפול התאמה אישית. לא אחת הטיפולים כוללים שינוי בתזונה, דבר שהרפואה הקונבנציונאלית כמעט ולא מתייחסת אליו. רופא רגיל עושה שימוש באנטיביוטיקה אשר הורגת את חיידקי הסטרפטוקוקוס לצד חיידקים אחרים החיוניים לגוף, הומאופט עושה שימוש אך ורק בחומרים טבעיים. ההומאופטיה אינה עושה שימוש בתרופות אלא ברמדי; רמדי הוא מיצוי של חומרים טבעיים בצורה מדוללת אשר אינה מכילה את החומר הפעיל בכמות גדולה אלא רק כמות מזערית ממנו, באופן שעשוי לעודד את מערכת החיסון לפעול.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה