שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

טיפול בהזעת יתר במגוון שיטות


ubebig@gma
 
 

הזעת יתר יכולה להופיע אצלנו במגוון אזורים בגוף, ובכל מקרה היא מהווה מטרד אסתטי, אישי וחברתי שיכול לפגום בצורה משמעותית למדי באיכות החיים שלנו. הטיפול במצב זה יכול להתבצע במגוון רמות וצורות, החל מאימוץ התנהגות מונעת, דרך שימוש בתכשירים וטכניקות א-כירורגיות, וכלה בניתוחים ייעודיים לטיפול בבעיה. לכל סוג טיפול יש את האפקט הייחודי לו, ולא תמיד הטיפול שמתאים להפחת רמת הזיעה בכפות הידיים והרגלים, יכול לסייע לזיעת יתר בבית השחי, ולהיפך.

דבר ראשון, מניעה

כמו בכל תחום רפואי אחר, אחד הפתרונות הטובים ביותר לכל בעיה רפואית היא מניעה. בהקשר של הזעת יתר הדבר מתבטא במזון אותו אנו אוכלים, בביגוד שאנו לובשים ובאורח החיים שלנו. כך למשל עלינו להימנע מאכילת מאכלים חריפים המעלים את קצב פעילותן של בלוטות הזיעה, ללבוש בגדים קלים ומאווררים ולהימנע מפעילויות פיזיות במצבים בהם אנחנו רוצים להימנע מהופעת הזיעה. כמו כן, כדאי להשתמש בדאודורנטים מתאימים הקרויים אנטי פרספירנט ולמעשה הורגים את חיידקי הזיעה הגורמים לריח הרע.

דבר שני, טיפול של ממש

מניעה היא דבר חשוב, אך היא לא פותרת עבורנו את הבעיה. טיפול בהזעת יתר יכול להתבצע במספר צורות, וביניהן שלוש בולטות: טיפול באמצעות זרם חשמלי, טיפול באמצעות בוטוקס וניתוח כירורגי. לגבי הניתוח הכירורגי אין הרבה מה להרחיב, והוא נועד לרדת אל שורש הבעיה, לבצע את השינוי הפיזיולוגי הנדרש ולפתור את הבעיה אחת ולתמיד. יש כמובן שיעורי הצלחה וסיכונים, אך באופן כללי זה הוא טיפול יעיל שמביא את התוצאות הרצויות.

טיפולים נוספים

יחד עם זאת, לא כולם רוצים לעבור טיפול בהזעת יתר באמצעות ניתוח כירורגי. במקרה כזה, ניתן לבצע טיפול באמצעות זרם חשמלי, במסגרתו מכניסים את הידיים לקערת מים ולאחר מכן מעבירים זרם חשמלי ברמה בטוחה בתוך המים. הזרם החשמלי יוצר נזק לבלוטות הזיעה ומפריע לפעילות היתר שלהן. אפשרות שניה היא הזרקת בוטוקס באופן שחוסם את עצבי הבלוטות ומשבש את פעילותן. כל שיטה היא טובה כל עוד היא מתאימה לטיפול בבעיה הספציפית שלכם, וכל עוד אתם מתחברים אליה ברמה האישית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה