שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

טיפולים נגד כאבי גב - התמקדות בשרירים


סנונית

סנונית שירותי תוכן

http://snunitcontent.co.il/

 
 

 

אנשים רבים שסובלים מבעיות של כאבי גב סובלים, למעשה, מבעיה הקשורה לעבודת השרירים בגב. בעיות בעבודת השרירים קשות יותר לאבחון מאשר בעיות אחרות, ולכן לעתים קרובות אנשים רבים וגם אנשי רפואה אינם מודעים לתרומה שלהם לכאבי גב.

רוב האנשים אשר סובלים מכאבי גב נוטים לייחס את הבעייה לפריצת דיסק או בלט דיסק. חשוב לדעת כי בלט דיסק היא בעיה נפוצה מאד ומחקרים מראים שבקרב אנשים רבים בגילאים מבוגרים ניתן לאתר אותה, אך אין זה אומר שבכל מקרה שכזה היא גורמת לכאבים. פריצת דיסק היא תופעה נדירה יותר בהשוואה לבעיות של בלט דיסק, אך גם היא נפוצה מאוד ויכולה בהחלט להופיע ללא תסמינים נוספים של כאב.

במקרים רבים כאבי גב נובעים לא רק מהבעיות שיוצרים פריצת דיסק או בלט דיסק, אלא מתגובת הגוף. כאשר נוצרות דלקות וכאבים באיזור, השרירים מתכווצים על מנת להגן על הגוף. לאורך זמן הכיווץ הזה גורם לעיוותים ולבעיות שונות בתפקודו הרגיל של הגוף, כמו למשל שינויים ביציבה, בחלוקת העומס ברגליים, צליעה, כיפוף ועוד. התוצאה היא שהאיזורים כולם נוטים לסבול מעומסים גבוהים יתר על המידה והעומסים הללו יוצרים שוב ושוב דלקות.

במקרים חריפים, בעיקר של פריצת דיסק, אין ברירה אלא לפנות לטיפולים כירורגיים ולניתוח, אבל במקרים רבים מאד טיפול שמרני שמשלב בין כדורים נוגדי דלקת עם פיזיותרפיה והתעמלות בריאותית – טיפולים אשר מיועדים להחזיר את הגוף ואת תפקוד השרירים, יכולים לסייע באופן דרמטי להפחתת עוצמת הכאבים ותדירותם. כאשר מערכת השרירים באיזור הגב מתפקדת היטב היא מצליחה לפזר את העומסים ולהקטין את מספרן של התפרצויות הכאבים והדלקות.

אז מה עושים? ראשית התייעצו עם אורתופד ובמידת הצורך בצעו גם צילומים לאיתור מקור הבעיה. לאחר מכן, נסו סוגים שונים של טיפולים שיכולים לסייע לכם – פילאטיס, פיזיותרפיה, דיקור סיני ועוד – תחת הדרכה. בהדרגה, תוכלו, יש לקוות, לחוש שיפור במצבכם.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה