שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

להכיר את שיטת ההומאופתיה מקרוב


ליאת מ

ליאת מנדלסון

 
 

 

 

בוודאי שמעתם לא פעם ולא פעמיים את אחד מהשמות הפופולאריים ביותר בשיטות הרפואה השונות בעולם – שיטת ההומאופתיה. רגע לפני שנתחיל להיכנס לעובי הקורה ולהרחיב בשיטות הטיפול השונות, בואו נברר מהי למעשה שיטת ההומאופתיה ומתי היא הגיחה אל תוך עולמנו בפעם הראשונה.

נתחיל מההתחלה – שיטת הומאופתיה הינה שיטה מתוך הרפואה האלטרנטיבית שהתחילה אי שם במאה ה-18 על ידי אדם העונה לשם סמואל האנמן. האנמן האמין כי אפשר לטפל באדם חולה על ידי חומר (הנקרא רמדי) שהוכן במיוחד עבורו בהתאם למחלה ממנה הוא סובל. על ידי הדילול של החומר, האפקטים הרעילים נעלמים וכך נמנעים כל מיני תופעות לוואי שונות.

במה השיטה מטפלת?

אנשים רבים חושבים שאם שיטת ההומאופתיה היא מעולם הרפואה האלטרנטיבית הרי שהיא איננה מסוגלת לספק מענה לבעיות שבהן, בדרך כלל, הרפואה הקונבנציונלית מתמחה ומספקת מענה, הדבר איננו נכון כלל וכלל. שיטה זו מספקת מענה לבעיות שונות ומגוונות החל מכאבי ראש, דיכאון אחרי לידה, דלקות אוזניים חוזרות ונשנות וכן הלאה.

השוני המשמעותי הוא ששיטת ההומאופתיה איננה מטפלת רק בסימפטומים מהם סובל החולה אלא יורדת למרכז הבעיה ומנסה לעקור את הבעיה משורשה. אז כיצד זה עובד? ובכן, החולה מגיע אל המטפל ואילו המטפל מתחיל לשאול אותו סדרה של שאלות שיכוונו אותו ויאפשרו לו, למעשה, להכין עבור המטופל "רמדי" ייחודי עבורו.

אז על אילו שאלות מדובר? ובכן, המטפל שואל מאילו כאבים החולה סובל, באיזו תדירות החולה סובל מכאבים אלו, האם מדובר על תקופה קצרה או תקופה ממושכת ולאחר שהמטפל בודק את הסממנים הפיזיים הוא עובר אל הסממנים הנפשיים (וזה מכיוון ששיטת ההומאופתיה מאמינה שהנפש והגוף הם יישות אחת).

המטפל שואל האם החולה מרוצה ממקום עבודתו, האם הוא מרוצה מהמקום בו הוא נמצא כעת בחייו, האם יש לו בעיות כלשהן בעבודה, במערכת היחסים בה הוא נמצא ומגוון של שאלות שמאפשרות לו להבין האם מדובר בכאב פיזי שנובע מחוסר איזון או מבעיה שנובעת בכלל מהנפש של המטופל.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה