שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

מטפלי שיאצו לטיפול גוף נפש


טלי גל
 
 

הכשרה מקצועית למטפלי שיאצו

את הכשרתם המקצועית רוכשים המטפלים בבתי ספר לרפואה אלטרנטיבית ושעות ארוכות של ניסיון ותרגול. השיטה מתבססת על האמונה כי כל תחלואה גופנית דורשת טיפול פיזי ונפשי. טיפולי השיאצו לא מתיימרים להחליף את הטיפול הרפואי הקונבנציונלי.

בתכנית הלימודים בבתי הספר לרפואה משלימה אפשר למצוא קורסים שעוסקים באנטומיה לצד קורסים שעוסקים בתורת הרפואה הסינית ושאר טיפולים לאיזון האנרגיה וחיזוק הקשר בין הגוף והנפש. רופאי קופת חולים מכירים בפוטנציאל הרב שטמון ברפואה המשלימה וממהרים להמליץ על שילוב של טיפולי רפואה משלימה לצד הטיפולים הרגילים. 

שני מצבי טיפול

מטפלי שיאצו מטפלים במצבים של עודף אנרגיה באזור מסוים ומצבים של חוסר. מצבי העודף מאופיינים באזורים נפוחים וכואבים, המגע במקום לא נעים למטופל אך חיוני לתהליך הריפוי. אזורים בהם חסרה זרימת אנרגיה מאופיינים ברפיון ורכות, המטפלים משתמשים בלחיצות חזקות ומגע עמוק יותר באזורים הללו.

כל טיפול שיאצו מתחיל בשיחה אישית עם המטפל בה מספר המטופל מהן הסיבות שהביאו אותו אל הטיפול ובאלו אזורים ברצונות למקד את הטיפול. במידת הצורך מבצע המטפל גם בדיקת דופק ולשון ומעניין בגיליון הרפואי.

סביבת הטיפול

טיפולי שיאצו נהוג לבצע בסביבה נעימה ושקטה. הטיפולים מתבצעים בסטודיו גדול או חדר טיפולים מכוסה במזרנים, לצלילי מוזיקה מרגיעה, נרות ותאורה רכה. 

חשוב להדגיש כי הטיפול מתבצע בלבוש מלא, במידת הצורך אפשר יהיה לבקש נוכחות של בן משפחה או הורה בחדר. יחסי האמון בין המטפל והמטופל נבנים בהדרגה, לאחר מספר טיפולים הם למדים להכיר זה את זה וחשים בנוח בסביבת הטיפול.

טיפול שיאצו להפרעות קשב וריכוז

ילדים ומבוגרים שסובלים מהפרעות קשב וריכוז יוכלו למצוא הקלה בטיפולי רפואה משלימה. מטפלים שהשלימו לימודי שיאצו מתקדמים מוסמכים גם לטיפול בהפרעות קשב וטיפול בילדים. הרפואה הסינית, עליה מתבססת תורת השיאצו, רואה את לב כאיבר מרכזי בגוף שמשפיע על החשיבה והזיכרון.

אלו שסובלים מהפרעות קשב וריכוז מאופיינים בבעיות בזרימת האנרגיה ועצמה רבה של אנרגיה לא מאוזנת. הטיפול מתבסס על אבחון הבעיה וחתירה לאיזון האנרגיה בגוף. לצד הטיפול בלחיצות מציעים המטפלים גם שיטות טיפול נוספות להנעת האנרגיה בגוף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה