שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7604
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

סיבות שכיחות לכאבי גב


אלטרנטיבה

מרפאת אלטרנטיבה - פתרונות בריאות משולבים

 
 

 

כאבי גב היא בעיה שכיחה בקרב האוכלוסייה, לפי מחקרים שנעשו בתחום נראה כי כ-80% מכלל האוכלוסייה סובלים מבעיה זו. ברוב המקרים, כאבי הגב פוגעים בתפקוד ובהתנהלות היומית. הכאב יכול להיות חד פעמי או כאב כרוני מתמשך ואף יכול להקרין על אזורים שונים בגוף. כאבי הגב יכולים להופיע הן בגב התחתון והן בגב העליון.  

 

מהן הסיבות השכיחות לכאבי הגב?

הסיבות לכאבי גב הן מגוונות ויש דעות חלוקות בנוגע לסיבותיהן וחומרתן. הסיבות לכאבים בגב העליון ובגב התחתון הן שונות.

 

הסיבות לכאבי גב עליון:

יציבה לא נכונה: יציבה נכונה מתאפיינת בדרך בה קיים עומס מינימלי על חוליות עמוד השדרה בשילוב עם שימוש מזערי בשרירים. יציבה לא נכונה נובעת מהרגלים לא נכונים, שרירים חלשים, הנעלה לא נכונה, עמידה וישיבה כפופה  והרגלי שינה לא נכונים.

שרירים תפוסים- שרירי הגב יכולים להיתפס מפעילות ספורטיבית, הרמת משא כבד, שינה עם מזגן, תאונה ותנועות חדות בלתי צפויות.

גורמים פסיכו חברתיים- אנשים רבים מתלוננים על כאבי גב כאשר הם נמצאים במתח נפשי הנובע מלחץ בעבודה, דאגות לגביי העתיד וכדומה.


כאבי גב תחתון:  יכולים לנבוע בין היתר מאותן סיבות של כאבי הגב העליון וכן גם מסיבות כמו פריצת דיסק, מחלות בעמוד השדרה, מתיחה של גידים בעמוד השדרה, סיבות פתולוגיות וחוסר איזון מבני בגוף. כאבי הגב התחתונים נוטים להיות כאבים כרונים אשר דורשים טיפול מתמשך.

 

כיצד מאבחנים כאבי גב?

האבחון הראשון והנפוץ ביותר של כאבי גב מתבצע על ידי בדיקה גופנית, ,סדרה קצרה של שאלות בנוגע לכאב ולהיסטורית הטיפולים הרפואיים. לאחר תשאול זה הרופא יכול לקבוע את חומרת הבעיה. במקרים מסוימים ישלח המטופל לבדיקה של רופא מומחה על מנת למצוא את שורש הבעיה. במידת הצורך ישלח המטופל לצילום רנטגן, CT או MRI. כמו כן ייתכן והמטופל ישלח לבדיקות דם. לאחר כל הבדיקות הנחוצות ימליץ הרופא על דרכי הטיפול הרלוונטיות בהתאם למקור הבעיה.

 

טיפול בכאבי גב

ישנן אפשרויות רבות לטיפול בכאבי גב הן ברפואה הקונבנציונאלית והן ברופאה האלטרנטיבית. הטיפולים השונים כוללים: טיפולים תרופתיים, פיזיותרפיה והידרותרפיה, אביזרים אורתופדים כדוגמת מדרסים, חגורת גב וכיסא אורתופדי, ובמקרים חמורים יפנה הרופא המטפל לניתוח או לטיפולים חודרניים מזעריים. אם בעבר כמעט כל בעיה חמורה בגב דרשה ניתוח, כיום קיימות טכנולוגיות מתקדמות אשר מקלות משמעותית על התהליך. בנוסף, הרפואה האלטרנטיבית מציעה שיטות טיפול נוספות כגון דיקור, טווינה, יוגה, רפלקסולוגיה ושיאצו. ברוב המקרים הטיפולים האלטרנטיביים הם הוליסטיים, ולכן אינם מתמקדים רק באזור הכאב הספציפי אלא באזורים שונים בגוף. לרוב הטיפול האלטרנטיבי דורש זמן ממושך יותר מטיפולים קונבנציונאליים. לעתים קרובות שיטת טיפול אחת אינה מספיקה ויש לשלב בין הטיפולים השונים בהתאם לסיבת הכאב על מנת לפתור את הבעיה.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה