שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

פריצת דיסק - אפשרויות טיפול


דניאל שרמן
 
 

הדיסקים של עמוד השדרה נמצאים בין החוליות של חוט השדרה ומשמשים כמו בולמי זעזועים המורידים את המשקל המופעל על חוט השדרה בפעולות היומיומיות של כל אחד מאיתנו.

פריצת דיסק נקראת גם בשם צניחת דיסק בין-חולייתי, והסיבה העיקרית להתרחשותה היא בעקבות לחץ מתמשך על אחד הדיסקוסים.

המבנה של הדיסקוס שבין החוליות כמבנה שתי וערב, המורכב מ-20 שכבות שונות והוא בנוי מהיקף חיצוני קשיח שעשוי מהרבה סיבים ובו נוזל צמיגי. זהו בולם הזעזועים של החוליות.

פריצת דיסק באזורים מסויימים בעמוד השדרה מתרחשות יותר מאחרות. פריצת הדיסק הכי השכיחה ממוקמת במיקום L4-L5, כאשר פריצת דיסק שאינה חמורה מתרחשת כשהצמיג הקשיח בולט לעבר העצבים ופריצת דיסק אקוטית מאופיינת בכך שחלק מהנוזל הפנימי נוזל לכיוון התעלה.

אפשרויות הטיפול המוצעות בפריצת דיסק

פריצת דיסק גורמת כאבי גב חזקים המקרינים לאזורים נוספים. במידה ופריצת הדיסק אינה גורמת לפגיעה עצבית יינתן טיפול פשוט יותר:

תרופות אנטי דלקתיות כדורים נגד כאבים פיזיותרפיה מנוחה אפידורל שיטות טיפול נוספות

במקרה ופריצת הדיסק גורמת לפגיעה עצבית הטיפול הוא ניתוחי. טרם טיפול ניתוחי יש לחכות תקופה של 6 עד 8 שבועות, מאחר וברוב המקרים הכאב חולף באופן ספונטני. ההליכים הניתוחיים המוצעים הינם מפורטים להלן:

ניתוח לשיכוך הכאב הקיים ולטיפול בדלקת שנוצרה – כחלק מהניתוח יבוצע חתך קטן בגב שדרכו יוזז העצב הלחוץ מהדיסק הבעייתי. ניתוחים המיועדים להסיר את הסחוס הבולט – הליך ניתוחי בו נוקטים במצבים בעייתיים יותר . השתלת דיסק מלאכותי בהליך ניתוחי – יבוצע במקרים יוצאי דופן. לחיות עם פריצת דיסק יש לדאוג לאמן את שרירי הגוף באזור הפריצה. חשוב על מתיחות השרירים שבאזור הפריצה. מומלץ לדאוג על יציבה נכונה. חשוב לנסות על שגרת טיפוליים מונעים חשוב להקפיד ללכת לשיעורי פילאטיס או יוגה כדי לתקן את העמידה. טיפול אצל כירופרקט יכול לעזור רבות לטיפול בבעיה, ומומלץ לפנות לכירופקטי מומחה לייעוץ מקצועי.
 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה