שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2370
מאמרים: 7340
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

רפואה סינית ואבחנת לשון


רונן

רונן רוזנבלט ניר - מומחה לטיפול ברפואה סינית (דיקור סיני, צמחי מרפא ודיקור שלא באמצעות מחטים)

אתר: http://www.acufamilyclinic.com

כתובת הקליניקה: רחוב ארלוזורוב 62 תל אביב

טלפון: 052-2730115

 
 

הרפואה הסינית משתמשת בלשון כאחד מהאמצעים המסייעים לה לאיבחון המטופל. שיטה זו הקרויה אבחנת לשון נמצאת בשימושה מזה אלפי שנים. הרפואה הסינית טוענת כי ניתוח נכון של מראה הלשון עשוי לספק מידע רב ולתרום להבנת בריאותו של המטופל ביתר קלות.

בתום ביצוע האיבחון למטופל הכולל נגיעה בכל ההיבטים הקשורים לבריאות המטופל ולאחר סיום אבחנת הלשון, יוכל המטפל להמליץ על הטיפול המתאים ביותר למטופל ויבוצע שימוש באחת או יותר מטכניקות הטיפול של הרפואה הסינית הכוללת את הטכניקות: דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים ובנוסף ינתנו המלצות לשינויים תזונתיים ושינויים באורח חיים. 

מה ניתן לראות בלשון ומדוע נמצאת אבחנה זו בשימושו של המטפל במטרה להעריך את מצבו הרפואי של המטופל?

הרפואה הסינית מאמינה כי כל אזור על פני הלשון משוייך לאיבר מסויים בגופו של המטופל. אזור זה יתאר את מצב בריאותו של אותו איבר. האיברים במערכת הפנימית אשר הלשון מייצגת הינם: ריאות, כבד, לב, טחול וכליות. 

קיימת תאוריה ברפואה הסינית המסורתית (TCM) האומרת כי האיברים בגוף האדם תומכים האחד בשני בהדדיות, כל האיברים ובמטרה לשאוף לאיזון כללי אשר ישקף מצב בריאותי מאוזן ותקין. 

שיטת איבחון הלשון מעולם לא נבחנה או נחקרה בצורה יסודית ומעמיקה באמצעות מחקר רפואי וזאת על אף היותה שיטה עיקרית לאיבחון ברפואה הסינית במשך אלפי שנים. עם זאת, מחקר ראשוני שבוצע בתחום מראה כי היא אכן יכולה לספק אינדיקציות ספציפיות לגבי מצבים רפואיים בחולים במצבי בריאות שונים כמו למשל, סרטן שד ודלקת פרקים שיגרונית. אך יחד עם זאת, יש לשים לב כי אין אבחנת הלשון באה להחליף אבחון או טיפול רפואי קונבנציונלי. המסורתי.

 

מה ניתן לראות בלשון?

המטפל ברפואה סינית יבחן מספר היבטים של הלשון. היבטים אלה יכללו: החיפוי שעל הלשון, צורת הלשון וצבעה. באבחנה ייבחנו עוד אזורים שונים שלה. ייתכנו שינויים במראה בין אזור לאזור אשר יתנו אינדיקציה לגבי מצב האיבר לפי אותו איזור.

אז מה באמת אנחנו בוחנים באבחנת הלשון:

1. צבעה של הלשון - צבעים כמו ורדרד או אדום בהיר יעידו על האנרגיה והחיונית בגופו של המטופל והאם היא חזקה או חלשה. שינויים בצבעה של הלשון מעבר לצבעים הללו יעידו על מצבים או מחלות כרוניות אצל המטופל. 

דגומא למצב שכזה: אם צבע הלשון יהיה מאוד בהיר, זו בהחלט עשויה להיות אינדיקציה לפתולוגיה הקשורה לתפקודו של הטחול ו/או לתפקודה של מערכת העיכול הקשורה למצבי חולשה. צבע סגלגל של הלשון, לעומת זאת, יעיד על מצב של חסימה בזרימה החופשית של האנרגיה (צ'י) בגוף. 

2. מבנה גוף  הלשון - מבנה גוף לא דק מאוד או עבה מאוד יהיו קשורים לבריאות הגוף (ככה צריך להראות מבנה תקין). אנחנו לא אמורים לראות במצב תקין חריצים או בקעים. שינויים בצורתה של גוף הלשון יעידו על מחלות כרוניות. 

דוגמא למצב שכזה עשוי להיות לשון בעלת גוף תפוח או נפוח (מצב זה, גם כן, עשוי להיות קשור לבעיות במערכת העיכול והטחול). חריצים בגוף הלשון מעידים על מצב של אי איזון בגוף אשר יכול חבוא לידי ביטוי באינסומניה (בעיות שינה) או לחילופין, במצבים רפואיים המחמירים בשעות אחר-הצהריים והערב באופן כללי. עוד דוגמא היא מצב שבו צדדי הלשון מתעגלים ומתרוממים מעלה. מה שכזה עשוי, בין השאר לרמוז על מצב של חוסר שקט ו/או סטרס. 

3. חיפוי כל גבי הלשון – במצב תקין החיפוי אמור להיות דק ולבן ולכסות את כל גוף הלשון. מצב בו נראה חיפוי עבה יותר וצהבהב בבסיסה של הלשון הוא גם מצב טבעי.   

פרט למה שכבר הוזכר על החיפוי , הוא עשוי להעיד על מצבים פאתולוגיים אקוטיים בגוף כמו לדוגמא: הצטננות. מצב שבו אין חיפוי על הלשון יעיד על מצבים בריאותיים עמוקים וכרוניים יותר של הגוף. מצבים שכאלה עשויים להתבטא בסימפטומים כמו ירידה בשמיעה או טינטון, כאבי גב תחתון ועוד. 

 

כמה טיפים בנושא אבחנת לשון

• לפני טיפול בדיקור סיני או ברפואה סינית הימנעו מאכילת מזונות ושתיית משקאות שיכולים להשפיע על הצבע של הלשון (למשל: סלק, קפה ומזונות ומשקאות עם צבעי מאכל).  ויטמין C גם כן עשוי להשפיע על צבעה של לשונכם.
 
• מצבים רפואיים רבים לא ניתנים לזיהוי בלשון. המטפלים ברפואה הסינית אינם מבססים אבחנתם אך ורק על סמך אבחנת הלשון, אלא היא משמשת ככלי אבחון נוסף. 

• לרוב, אורך ביצוע אבחנת הלשון לא יתארך על 15 שניות. אם יוציא המטופל את לשונו לזמן ארוך יותר, עשויים להיווצר שינויים בצבעה או במבנה של הלשון (היבטים בסיסיים בתורת אבחון הלשון).

• אם אתם נמנקים את לשונכם כחלק משמירה על היגיינת הפה, יש להשתדל שלא לקרצף אותה לפחות יום אחד לפני הטיפול. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה