שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2433
מאמרים: 7432
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואה משלימה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואה משלימה
 

שחלות פוליציסטיות


נט מדיה

נט מדיה בניית אתרים מקצועיים, קידום אתרים, שיווק באינטרנט

 
 

שחלות פוליציסטיות מתייחסת לתסמונת המוכרת כהפרעה הורמונאלית המופיעה בצורות שונות ללא גורם ידוע ולעיתים אינה מאובחנת נכון. תסמונת שחלות פוליציסטיות היא גורם העיקרי לבעיות פריון וקיימת בקרב 10% מהנשים.


השחלות של כל אישה מלאות בכחצי מיליון זקיקים, בכל זקיק שינו תא עם פוטנציאל להתפתח לביצית. כל ביצית מוקפת בתאים מיוחדים המתפתחים בתוך הזקיק בכל חודש וחודשו. אישה בגיל הפריון במהלך כל חודש עם הופעת הווסת זקיק אחד מתפתח עד לשחרור הביצית שבתוכו שהינו הביוץ - המאפשר את הפריית הביצית עם הזרע. תהליך זה יוביל להריון בקיום יחסי מין, תסמונת שחלות פוליציסטיות מאופיינת בעליה של יצור של הורמוניים גבריים כגון טסטוסטרון היוצר הפרעה במנגנון ההורמונאלי  ופגיעה בהורמוניים הנשיים האחראים על גירוי השחלות: הורמון FSH וההורמון השני LH, הורמונים אלו אחראיים על התפתחות הזקיק והביצית ושחרור הביצית מהשחלה בעת הביוץ. שיבוש הורמונלי זה מביא לגוף להפריש כמויות גדולות של אנדורגנים המגורמים לעיצירה בהתפתחות הביצית ופגיעה בתהליך הביוץ עצמו, ומאחר שהזקיק והביצית אינה מגיעים להבשלה ובמקום זאת נוצר בתוך הזקיק בלון מלא נוזלים, הצטברות של ציסטות המצטברות בשחלה במהלך השנים.  

הגורם לתסמונת שחלות פוליציסטיות אינו ידוע, כיום מניחים שהגורם הינו סביבתי כגון חוסר פעילות גופנית, דיאטה, חשיפה לגורמי זיהום סביבתי ואף לחץ.

תסמינים לתסמונת שחלות פוליציסטיות הן : שיבושי מחזור או חוסר מחזור, שיעור יתר בשדיים סביב פטמות, בפנים בבטן ובגב. אקנה, השמנה. לרוב התסמונת מתגלה כשיש קושי בכניסה להריון.


אבחון שחלות פוליציסטיות מתבצע באמצעות בדיקת אולטרא סאונד וואגינלי המאפשר לרקאות את פעילות השחלות, ומדידת עובי הרחם. בנוסף יש לבצע בדיקת דם המראה את רמת ההורמונים בדם ורמת הסוכר בדם.

טיפול בשחלות פוליצסיטיות
הטיפול יושפע מכמה התסמונת משפיעה על האישה מהן מטרותיה, למשל להרות או הסדרת הווסת. לשם הסדרת הווסת יינתן על ידי רופא נשים גלולות היוצרות מחזור מזויף הפותר את הבעיה אך למראית עין. תרופות כגון אקללומין וגונדוטרופינים עשויים לשפר את תהליך הביוץ בקרב נשים המעוניינות להורות. תרופות אלו ידועות כמגבירות את הסיכוי לביוץ כפול ועליה בהסתברות להריון עם תאומים.

דרכי טיפול טבעי בשחלות פוליציסטיות
אחד הגורמים לשחלות פוליציסטיות היא עליה של הורמוניים גבריים. פעילות גופנית ודיאטה הכרחייים לפתרון הבעיה בכך שמורידים את האנדרוגנים. שיטת אביבה מציעה שיטת התעמלות הממוקדת אל השחלות המשפרת את תדירות הביוץ ואת הפוריות. נשים שהתעמלו על פי שיטת אביבה הצליחו להחזיר את המחזור לאחר תקופה ארוכה של העלמות הווסת, להגיע למצב של מחזור סדיר שהינו הכרחי לקליטת הריון, ואף להורות. השיטה קלה ללימוד וחשוב לתרגל אותה כשלוש פעמים בשבוע עם הדרכה של מורה של שיטת אביבה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה