שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> בריאות -> רפואת ילדים
הוסף עכשיו מאמר למדור :
רפואת ילדים
 

המיתוסים הגדולים על מזרונים ושינה


רותם וובז

רותם וובז

 
 

רבים מאתנו גדלים על מיתוסים שונים מהחיים, אם זה על מציאת בן זוג, אכילה ותזונה, ספורט והרזיה, עיצוב הבית וכדומה. אבל במאמר הזה נדבר על מיתוסים מחדר השינה, ונראה לכם שאין כל אמת בהם.

8 שעות שינה- המיתוס הגדול מכולם, שצריך לישון לפחות 8 שעות בלילה על מנת לתפקד בצורה טובה, ממש לא! יש הרבה אנשים שישנים פחות מ- 6 שעות ומתפקדים נהדר במשך כל היום, אחד מהם הוא אבא שלי, שישן אולי 5 שעות בלילה ומתפקד בצורה פעילה לאורך כל היום. מה שכן משפיע של שינה הוא מזרון, אם הוא איכותי ונוח , הוא תורם לשינה רציפה וטובה. איך אתם יודעים אם ישנתם מספיק וטוב? אם אתם לא מרגישים עייפות לאורך כל היום.

לישון כמה שיותר- אם תישנו הרבה תמלאו מצברים, אז לא. על פי מחקרים ניתן לקרות שאנשים שישנים מעל ל 8 שעות בלילה בעלי בריאות לקויה, שינה רבה מעידה על דיכאון, חולי, או חוסר בוויטמינים, אם אתם עייפים הרבה, וישנים הרבה ועדיין מרגישים עייפים יש לכם בעיה רפואית, רגשית או שפשוט מדובר על מזרונים לא טובים.

אנשים שישנים פחות פעילים יותר- גם זה לא נכון, עייפות מצטברת לארוך זמן יכולה לפגוע בבריאות, כן, אפשר למות מעייפות, נהיגה לא זהירה בזמן עייפות יכולה לסיים את חייכם, אנשים שיש נים פחות לאו דווקא פעילים יותר, לדוגמא: ראש ממשלה, שתפקידו מחייב להיות זמין 24 שעות ביממה לקבלת החלטות, בנוגע במדינה וביטחונה, שינה מועטה משפיעה גם בפן הבריאותי, וגם בשיקול הדעת, על פי מחקרים אנשים שישנים פחות מ 5 שעות בלילה וללא פעילות ספורטיבית יומיומית ואכילה נכונה, מעלים במשקל, ומפתחים בעיות בריאותיות.

לא ישן? קח תרופות- להמליץ לאדם שסובל מחוסר שינה לקחת תרופות המיועדות לשינה זה לא תמיד נכון, אם מדובר בחוסר שינה שנובע ממתח, בגלל: מבחנים, פיטורין, ראיון עבודה, טיסה, בעיה רגשית או טראומה ניתן לטפל באמצעות כדורי שינה על מנת לעזור לאנשים לעבור תקופה קצרה מסוימת בחיים, אבל אם מדובר בחוסר שינה בגלל מזרון לא נוח, או חוסר בוויטמינים, או בעיה בריאותית, או בעיה רגשית פסיכולוגית עמוקה, צריך לטפל בדרכים אחרות.

ילדים עייפים- על מנת לגרום לילד שלנו לישון מוקדם לא ניתן לו לישון צהרים, לא נכון בכלל. ילדים כמו מבוגרים שעובר זמן השינה שלהם הם עייפים, אבל אחרי כמה שעות העייפות עוברת ומתחלפת באדרנלין, ילדים צריכים לישון בין 10-12 שעות להתפתחות תקינה, כמובן לפי גיל, לכן צריך לעשות להם סדר יום קבוע עם שעות שינה מסודרות שנת לילה ושנת צהריים.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה